Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Zilais karogs kā kvalitātes zīme Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Jahtu centram
08. jūnijs, 2015
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Jahtu centrā plīvo Zilais karogs, ko svinīgi šā gada 5. jūnijā, E. Melngaiļa vidusskolas bigbenda mūzikas un balonu salūta pavadībā, uzvilka Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš. Liepājas jahtu centrs tagad ir viena no nedaudzajām jahtu ostām Latvijā, kuru rotā pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts un kas novieto to blakus Stokholmai un Gdaņskai, svinīgajā ceremonijā uzsvēra Zilā karoga komisijas pārstāvis Jānis Ulme.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Jahtu centrā 5. jūnijā svinīgā ceremonijā uzvilka Zilo karogu. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš norādīja, ka Liepājas osta var lepoties ar savu Jahtu centru, kas atrodas pašā pilsētas centrā, bet Zilais karogs uzliek arī pienākumu rūpēties par infrastruktūras attīstību un laba servisa nodrošinājumu. Tāpat jādomā un jāstrādā, lai jau tuvākajos gados Liepājai piesaistītu kādu no starptautiskajām jahtu regatēm.
Svinīgajā ceremonijā, uzsverot gan Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Jahtu centra rūpes par vidi un noteikto kritēriju stingru ievērošanu, gan pienesumu tūrisma nozarei, apsveikuma vārdus teica arī VVD Liepājas reģionālās vides pārvaldes pārstāve Ilva Jurkēviča un Liepājas Tūrisma biroja vadītāja Zane Gaile.
Simboliski, ka brīdī, kad Liepājas Jahtu centra mastā vilka Zilo karogu, ostā ienāca jahta ar Vācijas karogu. Tās komanda bija ļoti patīkami pārsteigta par krāšņo sagaidīšanu un novēlēja aktīvu sezonu.
Liepājas Jahtu centrs ar katru gadu uzņem arvien vairāk jahtu no dažādām valstīm. 2014. gadā Liepāju apmeklēja turpat 500 jahtas, bet šogad, neskatoties uz vēso pavasari, jahtu skaits pārsniedz 50, kas ir līdzvērtīgs pagājušā gada sezonas sākumam. Kuģošanai ar jahtām, parasti izmanto vasaras mēnešus.
Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās. Latvijā FEE International pārstāv nodibinājums „Vides izglītības fonds”. Kopumā starptautiskā žūrija ir apstiprinājusi Zilā Karoga piešķiršanu 2927 peldvietām un 626 jahtu ostām.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30