Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Jahtu centrā plīvos Zilais karogs
04. jūnijs, 2015
Šā gada 5. jūnijā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Jahtu centrā svinīga ceremonijā plkst. 14:00 atkal uzvilks Zilo karogu, kas ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts un apliecina atbilstību stingriem vides kritērijiem. Liepājas jahtu centrs ir atzīts par vienu no divām labākajām Latvijas jahtu ostām.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Jahtu centrā 5. jūnijā plkst. 14:00 svinīgā ceremonijā uzvilks Zilo karogu, kas ir ne tikai kvalitātes zīme, bet arī atbildība, uzsver Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis, norādot, ka jāturpina pilnveidot jahtu centra infrastruktūru un jādomā kā piesaistīt arvien vairāk jahtu, tajā skaitā arī kādu no starptautiskajām jahtu regatēm.
Svinīgajā pasākumā aicināts piedalīties ikviens interesents, par muzikālo priekšnesumu rūpēsies talantīgie Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas bigbenda mūziķi , bet pirmajiem 25 interesentiem būs iespēja par simbolisku samaksu – 1 EUR, izbraukt nelielā ekskursijā ar atpūtas kuģīti “Četri vēji” pa Liepājas ostu.
Liepājas Jahtu centrs ar katru gadu uzņem arvien vairāk jahtu no dažādām valstīm. Kā pastāstīja Liepājas Jahtu centra vadītājs Kārlis Kints, tad 2014. gadā Liepāju apmeklēja turpat 500 jahtas, bet šogad, neskatoties uz vēso pavasari, jahtu skaits ir tuvu 50, kas ir līdzvērtīgs pagājušā gada sezonas sākumam. Kuģošanai ar jahtām, parasti izmanto vasaras mēnešus.
Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās. Latvijā FEE International pārstāv nodibinājums „Vides izglītības fonds”. Kopumā starptautiskā žūrija ir apstiprinājusi Zilā Karoga piešķiršanu 2927 peldvietām un 626 jahtu ostām.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30