Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
LSEZ kapitālsabiedrība “Mols L” SIA palielina kravu apgrozījumu
24. februāris, 2015
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrība “Mols L” 2015. gadā aktivizējusi savu darbu un ievērojami palielinājusi līdzšinējo kravu apgrozījumu. Kā uzsverLSEZ kapitālsabiedrības “Mols L” SIA valdes priekšsēdētājs Jānis Zvirbulis, izmaiņas menedžmentā un jaunu kravu piesaiste ir galvenie priekšnoteikumi termināla intensīvākai un efektīvākai darbībai. Šogad plānotais kravu apgrozījums 350 – 400 tūkst. tonnas.
LSEZ sab. “Mols L” SIA ir viena vecākajām Liepājas ostas stividorkompānijām, kas apsaimnieko 60. un 61. piestātni Liepājas ostas Ziemas ostā. 2014. gadā termināls strādāja ar 43 575,37 tonnu kravu apgrozījumu, bet 2015. gada janvārī pārkrāva 12 504,06 tonnas, kas ir aptuveni četras reizes vairāk nekā vidēji mēnesī pagājušajā gadā.
Jānis Zvirbulis, LSEZ sab. “Mols L”SIA valdes priekšsēdētājs: “Uzņēmumam ir izdevies noslēgt jaunus sadarbības līgumus ar kravu īpašniekiem. Galvenokārt pārkraujam finieri, šķeldu, apaļkoku, zāģmateriālus, soju, graudaugus, kūdru, tehnisko sāli, lopbarības un kokskaidu granulas, šķembas, minerālmēslus un pat lejamkravas – melasi, dažādas eļļas, bet līgumi ar AS "Latvijas valsts meži" un Skandināvu uzņēmumu SIA "Billerudkorsnas Latvia" garantē kokmateriālu kravu plūsmu aptuveni 200 tūkst. tonnas gadā. Tieši spēja pieņemt un pārkraut visdažādākās kravas arī veicina kravu apgrozījuma pieaugumu.”
LSEZ sab. ‘Mols L” SIA ostas terminālā strādā septiņi darbinieki, kuri veiksmīgi spēj pielāgoties dažādu kravu pārkraušanai. Termināla darbu vadītājs Armands Freimanis uzsver darbinieku profesionalitāti un spēju precīzi plānot darbus. Savas korekcijas, gan reizēm ievieš laika apstākļi – vējš, lietus, bet arī ar to varot sadzīvot un operatīvi pārkārtot darbību.
Liels ieguvums ir “Mols L” termināla noliktavu saimniecība. Šobrīd pilnībā tiek izmantotas piecas noliktavas ar kopējo platību “zem jumta” ~ 8 tūkst. kvadrātmetru (m2), bet šogad ir plānots uzbūvēt vēl vienu noliktavu 60. piestātnē ar platību ~ 3,5 tūkst. m2. Tas kopējo noliktavu ietilpību palielinās par 17 tūkst. kubikmetru (m3). LSEZ sab. “Mols L” SIA valdes priekšsēdētājs Jānis Zvirbulis atzīst, ka noliktavu saimniecībai ir liela nozīme, lai veiksmīgi strādātu un pārkrautu tik dažādus kravu veidus. Uzņēmums nākotnē skatās pozitīvi un jau 2016. gadā plāno kravu apgrozījumu palielināt līdz 1 milj. tonnu, kas gan ir maksimālā robeža abām Ziemas ostas piestātnēm.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30