Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas ostā atgriežas cukura kravas
09. februāris, 2015
Šodien, 9. februārī, Liepājas ostā ar 28 tūkstoši tonnu jēlcukura kravu ieveda kuģi “Federal Kasser”un pietauvoja pie “Liepaja Bulk Terminal” 51.A piestātnes. Kā pastāstīja “Liepaja Bulk Terminal” termināla vadītājs Juris Matvejevs, tas ir jauns kravu veids un jauna pieredze terminālam – jēlcukurs no Brazīlijas tālāk pa dzelzceļu tiks nogādāts cukurfabrikām tālākai pārstrādei.
Cukurs Liepājas ostā ir pārkrauts gan līdz otrajam pasaules karam, gan tajā īsajā posmā pēc otrā pasaules kara līdz ostas slēgšanai, gan arī pēc ostas darbības atjaunošanas pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, bet jēlcukura krava ostā tiks pārkrauta pirmo reizi.
Juris Matvejevs, LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal” termināla vadītājs: “Strādājam, meklējam jaunus kravu veidu, lai nodrošinātu nepārtrauktu un efektīvu termināla darbību. Savu terminālu esam veidojuši tā, lai varam pieņemt pēc iespējas plašāku beramkravu sortimentu un ar pilnu noslodzi varam strādāt ne tikai aktīvajā graudaugu sezonā. Šī ir pirmā jēlcukura krava un domāju ka līdzīgas partijas varētu būt arī turpmāk.”
LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal” ir viens no lielākajiem Liepājas ostas termināliem, kas ik gadu paplašina termināla noliktavu saimniecību, attīsta pārkraušanas tehnoloģijas, nodrošinot ātrāku kravu apstrādi un attīstot loģistikas virzienus.
Termināls pārkrauj vairāk kā 20 dažāda veida beramkravas, no kurām lielāko īpatsvaru veido graudaugi. Kravu veidu dažādība ļauj “Liepaja Bulk Terminal” aktīvi strādāt visu gadu, ne tikai graudaugu sezonas laikā. 2014. gadā termināls pārkrāva 2 025 560,05 tonnas, palielinot kravu apgrozījumu par 68,6% salīdzinot ar 2013. gadu.
Informācijai
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30