Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Rūpējoties par drošību, ierobežo makšķerēšanas iespējas Liepājas ostas akvatorijā
27. janvāris, 2015
Lai nodrošinātu makšķernieku un kuģošanas drošību ir uzstādīta barjera un slēgta nobrauktuve Liepājas ostā pie Karostas kanāla, ko izmanto makšķernieki, lai nokļūtu ar laivu ostas akvatorijā.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis norāda, ka barjeras uzstādīšana pie Karostas kanāla ir viena no pirmajām aktivitātēm no pasākuma kopuma, lai ierobežotu patvaļīgu makšķerēšanu no laivas Liepājas ostas akvatorijā. Tas tiek darīts ar mērķi, lai rūpētos par cilvēku drošību un dzīvību, jo diemžēl daļa makšķernieku ir pārgalvīgi un līdz galam neizprot ostas un kuģošanas pamatprincipus.
Noteikto ierobežojumu mērķis ir nodrošināt drošību, neaizliedzot makšķerēšanu vispār kā to nosaka Liepājas ostas noteikumi, bet gan tikai ierobežojot, kur tas ir bīstami. Kaspars Poņemeckis arī informē, ka pavasarī informatīvas zīmes tiks uzstādītas visā ostas teritorijā un tiek izstrādāta karte, skaidri nosakot, kur drīkst makšķerēt un kur nē. Tāpat tiek strādāts, lai pilnveidotu kontroles mehānismu. Plānots, ka Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde jau ar vasaras sākumu pastiprināti kontrolēs ostas akvatorijā esošos makšķerniekus un turpinās sadarbību arī ar Vides valsts dienestu, Robežsardzi un Krasta
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30