Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes pārstāvji piedalās pieredzes apmaiņā Tallinas ostā
11. novembris, 2014
7. un 8. novembrī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes pārstāvji piedalījās pieredzes apmaiņā, lai iepazītos ar Baltijas valstu lielāko ostu jaunajiem izaicinājumiem un perspektīvām.
Pēc AS “Tallinna Sadam”, kas pārvalda Tallinas Vecpilsētas ostu, Mūgas ostu, Paljasāres ostu, Paldisku dienvidu ostu, kā arī Sāremā ostu, ielūguma Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes pārstāvji apmeklēja Tallinu, lai piedalītos pieredzes apmaiņā, kuras mērķis bija aicināt Baltijas valstu lielāko ostu pārstāvjus uz diskusiju par ilgtspējīgas ostas attīstības nodrošināšanas aspektiem, kā arī lai diskutētu, kā palielināt ostu attīstības iespējas un konkurētspēju, realizētu ostām nozīmīgus projektus un piesaistītu arvien jaunus kravu īpašniekus.
Pieredzes apmaiņas ietvaros tika apmeklēta Mūgas osta, kas ir lielākā kravas osta Igaunijā un modernākā osta Baltijas jūras reģionā. Mūgas osta veido 80% no AS “Tallinna Sadam” kravu apgrozījuma. AS “Tallinna Sadam” Mārketinga un komunikāciju departamenta vadītāja Sirle Arro informēja, ka tas ir pateicoties lejamkravu – naftas un naftas produktu – apkalpošanai, kas veido ap 70% no Tallinas ostas kravām.
Lai veicinātu Baltijas valstu ostu savstarpējo sadarbību, notika Baltijas jūras Basketbola turnīrs, kas pirms divpadsmit gadiem tika aizsākts Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Basketbola sadraudzības spēlēs Liepājas osta izcīnīja godpilno 4.vietu.
Pieredzes apmaiņā piedalījās pārstāvji no Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes, Ventspils Brīvostas pārvaldes, Rīgas Brīvostas pārvaldes, Klaipēdas ostas, Kaļiņingradas ostas un Tallinas ostas. Kopumā ap 120 dalībnieku.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30