Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Uzņēmums “Jensen Metal” sadarbībā ar Liepājas valsts tehnikumu veiksmīgi īsteno jaunu darbinieku apmācības programmu
01. decembris, 2016
Uzņēmums “Jensen Metal” kopā ar Liepājas Valsts tehnikumu (LVT) šobrīd īsteno programmu un gatavo jaunus lokmetinātājus metināšanā ar volframa elektrodu inertās gāzes vidē (TIG). 11 jaunie speciālisti ir apguvuši teorētiskās zināšanas LVT un tagad apgūst praktiskās iemaņas uzņēmumā “Jensen Metal”. Plānots, ka pēc veiksmīga kvalifikācijas eksāmena nokārtošanas nākamā gada februārī uzņēmums iegūs jaunus, kvalificētus darbiniekus.
Kopumā uzņēmumā šobrīd strādā 264 darbinieki, kuru skaits pēdējos divos gados palielinājies vidēji par 20 darbiniekiem gadā. Tas saistīts ar uzņēmuma darbības paplašināšanu. “Jensen Metal” apgrozījums 2015./2016. finanšu gadā sasniedza vairāk kā 20 miljoni eiro, veidojot pieaugumu par 10%. Uzņēmums ir arī sasniedzis rentabilitātes līmeni, kas pēdējos gados ļauj veikt investīcijas virs 1 miljona eiro katru gadu un nodrošina stabilitāti. “Jensen Metal” plāno izaugsmi arī turpmāk, bet ņemot vērā to, ka uzņēmumam pašlaik nav pietiekoša darbaspēka resursa, tas apgrūtina klientu pasūtījumu izpildi.
Kā skaidro LSEZ “Jensen Metal” SIA īpašnieka “J.J.Stål Holding” biznesa kontroliere Ieva Līmeža, uzņēmumam nepieciešami strādāt griboši, enerģiski un uz augstiem darba rezultātiem motivēti cilvēki, kuri vēlas mācīties, pilnveidoties un strādāt stabilā uzņēmumā. Nepieciešami dažāda profila metālapstrādes speciālisti, taču vislielākās problēmas rada tieši TIG metinātāju piesaiste. Šī ilgstoši kritiskā situācija pamudināja uzņēmumu kopīgi ar LVT izstrādāt apmācību programmu, kas šobrīd tiek īstenota.
Pašlaik 11 cilvēki ar bezdarbnieka statusu praktiskās iemaņas apgūst “Jensen Metal” starptautiskā metināšanas speciālista Mikola Sura vadībā, kurš atzīst, ka lielākajai daļai ir labi panākumi un ātri tiek apgūtas nepieciešamās iemaņas, lai kvalitatīvi veiktu nerūsējošā tērauda metināšanas darbus. Prasības ir augstas, ko nosaka uzņēmuma un starptautiskie kvalitātes kritēriji. Darbiniekiem ir jābūt ļoti vērīgiem, precīziem, jāstrādā ātrā tempā. Katrai konstrukcijai nāk līdzi savas rekomendācijas un instrukcijas, kas precīzi jāievēro, lai saražotu kvalitatīvu produktu.
Uzņēmumā “Jensen Metal”, lai diferencētu riskus, ir trīs galvenie darbības virzieni – nerūsējošā tērauda izstrādājumu ražotne (40 %), furnitūras ražotne, kur ražo teleskopiskās metāla galda kājas (40%) un melnā metāla ražotne (20%). Šogad uzņēmums paplašinājās, un gandrīz 3000 kvadrātmetru platībā turpat blakus Liepājas Biznesa centrā tapusi jauna un moderna ražotne. Ražotnes izveidē un jaunu iekārtu iegādē investēti 1,3 miljoni eiro. Līdz ar augošo pieprasījumu un ražošanas jaudu palielināšanos, uzņēmums šogad radīja ~ 20 jaunas darbavietas.
Līdz šim, lai uzņēmums sekmīgi darbotos ar pietiekošu darba spēka resursu, tika īstenota iekšēja apmācību programma, kuras ietvaros pieņēma darbiniekus ar nelielu darba pieredzi vai vispār bez iepriekšējas darba pieredzes metināšanā. No programmas ietvaros pieņemtajiem 36 darbiniekiem, šobrīd uzņēmumā strādā 21 darbinieks, kas apguvis tieši uzņēmuma specifikai nepieciešamās prasmes un iemaņas, uzsākot savu profesionālo izaugsmi.
Kopumā LSEZ “Jensen Metal” SIA Liepājas biznesa centrā aizņem gandrīz 18 000 kvadrātmetru lielu platību. Lielākie eksporta tirgi ir Dānija (56%), Nīderlande (22%), Vācija (14%), ASV (5%). Uzņēmumā ražotā produkcija aptver ļoti plašu nozaru spektru – pārtikas rūpniecību, furnitūras nozari, enerģētikas sektoru, lauksaimniecības, kā arī būvniecības sektoru. Uzņēmuma klienti ir starptautiskā līmenī vadošie uzņēmumi un saražotā produkcija tiek izplatīta pa visu pasauli, sākot no Skandināvijas valstīm līdz pat Austrālijai.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30