Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Cemex termināls - sakoptākais Liepājas ostas uzņēmumus 2014
11. augusts, 2014
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes izsludinātajā konkursā „Sakoptākais Liepājas ostas uzņēmums’2014” šogad augstāko novērtējumu un pirmo godalgu saņēma SIA “Cemex” termināls. Konkurss notika jau trešo gadu pēc kārtas un tā mērķis ir veicināt ostas teritorijas sakopšanu, veidojot glītu vidi.
Atklājot svinīgo pasākumu,Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš, teica paldies visiem, kas rūpējas par sakoptu vidi un uzsvēra, ka ir ne tikai svarīgi rūpēties par kravu apgrozījumu, infrastruktūras izbūvi, bet arī par teritoriju vizuālo izskatu.
Konkursu jau trešo gadu izsludina agrā pavasarī. Šogad žūrijas komisija izvērtēja visu ostas uzņēmumu teritorijas, pievēršot īpašu uzmanību gan vispārējai sakoptībai, gan atkritumu savākšanai un šķirošanai, gan atpūtas vietu, karogu, ziedu kompozīciju un dizaina elementu esamībai. Tāpat žūrija vērtēja paveikto un kas ir izdarīts no konkursa izsludināšanas brīža.
Šogad žūrijas lēmums bija vienbalsīgs, nosakot sakoptāko Liepājas ostas uzņēmumu un tas bija SIA “Cemex” termināls. SIA “Cemex” direktors Uwe Lubjuhns pauda gandarījumu par saņemto atzinību un norādīja, ka vides jautājumi uzņēmumam un ikvienam darbiniekam ir ļoti svarīgi, jo sakārtotā vidē ir daudz patīkamāk strādāt un tas mazina arī dažādus riskus, kas saistīti ar darba drošību.
Tas ir viens no jaunākajiem termināliem Liepājas ostā un ekspluatācijā nodots vien 2009. gadā. “Cemex” termināls ir posms loģistikas ķēdē, kas ļauj Brocēnos “Cemex” ražotnē saražoto cementu viegli nogādāt Skandināvijas valstu tirgū “Cemex” termināls 2013. gadā pārkrāva aptuveni 450 tūkst. tonnas cementa un kā liecinot pieprasījums Skandināvijas valstu tirgos, tad kravu apjomi varot tikai palielināties. SIA “Cemex” loģistikas menedžeris Igors Dviņins atzīst, ka tas esot bijis pārdomāts lēmums eksportēt produkciju ar jūras transportu un bijuši vairāki pozitīvi apstākļi kādēļ termināls izbūvēts tieši Liepājas ostā, nevis piemēram Rīgā vai Ventspilī. Termināls veiksmīgi strādā jau piecus gadus.
Šā gada konkursā “Sakoptākais Liepājas ostas uzņēmums” otro godalgu ieguva LSEZ SIA “DG Temināls”, bet trešo LSEZ SIA sabiedrība "Baltic Transshipment Center" , kas ir pirmais termināls Liepājas ostā, kas izbūvēts pēc neatkarības atgūšanas ar ārvalstu kapitālu pilnīgi no jauna Karostas kanāla krastā.
Veicināšanas balvas saņēma arī “Liepājas kuģu būvētava”, LSEZ SIA “Duna”, bet balvu par sasniegtajām pārmaiņām konkursa laikā - AS "Tosmares Kuģubūvētava", kas pēdējo mēnešu laikā ieguvusi ne tikai jaunu direktoru, bet kļuvusi arī vizuāli pievilcīgāka.
Kristīne Bārtniece, Liepājas SEZ pārvalde nekustamo īpašumu speciāliste, konkursa ,,Sakoptākais Liepājas ostas uzņēmums 2014” projekta vadītāja: “Regulāri apsekojot Liepājas ostas uzņēmumu teritorijas varu teikt, ka salīdzinot ar situāciju trīs gadus atpakaļ, rezultāts ir acīmredzams. Manuprāt, teritoriju sakopšana vai vienkārši kārtības uzturēšana tajā, lielā mērā ir atkarīga no katra ostas uzņēmuma vadītāja. Prieks ir arī par to, ka iepriekšējo gadu uzvarētāji nav atslābinājušies, ka tas nav bijis tikai tāds mirkļa uzrāviens, jo teritorijas joprojām ir glītas un sakoptas.”
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes izsludinātajā konkursā “Sakoptākais Liepājas ostas uzņēmums 2012. gadā pirmo godalgu un titulu ieguva LSEZ SIA “Terrabalt”, bet 2013. gadā LSEZ SIA “Kolumbija Ltd”.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30