Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājā Jūras svētkus atklāj ar kuģu taures skaņām un piemiņas brīdi bojāgājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem
14. jūlijs, 2014
Šodien, 12. jūlijā, Jūras svētku pasākumus Liepājā atklāja kuģu taures skaņas, kam sekoja piemiņas brīdis bojāgājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem. Šogad Jūras svētki Liepājā tiek svinēti Ostas promenādē ar sporta aktivitātēm, Vislatvijas ģitāristu saietu un dažādiem citiem interesantiem pasākumiem. Visas dienas garumā mācību kuģis “Namejs” ir pārtapis par improvizētu skatuvi uz kuras uzstājās Latvijā pazīstami mūziķi.
Jūra ne tikai dod, bet arī ņem , tieši tādēļ Jūras svētki Liepājā ik gadu tiek atklāti ar piemiņas brīdi bojāgājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Šogad ziedu vainags tradicionāli tika nolikts pie pieminekļa “Bojāgājušajiem zvejnieki un jūrniekiem”, bet piemiņas brīdis un svētku pasākumi notika Liepājas ostas promenādē. Pēc klusuma brīža ostas velkonis “Namejs”, piedaloties Liepājs domes priekšsēdētājam Gunāram Ansiņam, Liepājas ostas kapteinim Pēterim Gudkovam, Liepājas Jūrniecības koledžas konsultantam un bijušajam ostas kapteinim Eduardam Raitam un ilggadējam Jūrniecības koledžas vadītājam Ivaram Virgam aizveda jūrā ziedu vainagu, kā simbolisku cieņas apliecinājumu tiem, kuru dzīvības prasījusi jūra.
Gunārs Ansiņš, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks: “Liepājā jau no saviem pirmsākumiem kā Līvas ciems ir apzināti veidojusies pie Baltijas jūras un vismaz katrs ceturtais liepājnieks ir saistīts ar jūru un ostu. Liepāja var lepoties ar savu ostu, kas ir impulss pilsētas ekonomiskai attīstībai un viens no lielākajiem darba devējiem pilsētā. Liepāja var lepoties ar savu pludmali ar baltām smiltīm un krāšņiem saulrietiem, kas priecē ne tikai liepājniekus, bet piesaista tūristus no svešām zemēm.”
Jūrnieku un zvejnieku profesija vienmēr Liepājā ir cienīta, jo prasa virkni raksturu iezīmju, bez kuriem būtu grūti strādāt jūrā un ostā.
Pēteris Gudkovs, Liepājas ostas kapteinis: “Strādājot jūrā un ostā pirmkārt ir nepieciešama augsta atbildības sajūta, jo kļūdas netiek piedotas un nav iespējams tās labot. Ja strādājot krastā var lūgta padomu, palīdzību un kļūdas var labot, tad jūrā tas ir ievērojami grūtāk un dažreiz sekas ir neatgriezeniskas. Strādājot jūrā noteikti nepieciešama arī spēja strādāt komandā un komunikabilitāte.”
Svētkus organizē Liepājas Kultūras pārvalde ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes atbalstu.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30