Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Noslēdz sadarbības līgumu ar Lībekas ostu
09. novembris, 2016
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis darba vizītes laikā Vācijā noslēdza sadarbības līgumu ar Lībekas ostas sabiedrību (Lübecker Hafen-Gesellschaft (LHG)), kā arī pārrunāja sadarbības iespējas ar Duisburgas ostu.
Latviju un Vāciju saista senas tirdzniecības un sadarbības tradīcijas, un arī šodien ir svarīgi tās attīstīt, veidojot jaunus loģistikas ceļus kravu plūsmām austrumu un rietumu virzienā, pastāstīja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš.
Tikšanās laikā ar Lībekas ostas sabiedrību (LHG), kas ikdienā nodrošina Lībekas ostā komercpakalpojumus, tika pārrunāta esošās Stena Line prāmja līnijas Liepāja –Traveminde darbība. Lībekas ostas sabiedrības vadītājs Sebastian Jürgens un Liepājas speciālā ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš parakstīja vienošanos par ilgtermiņa sadarbību. Vienošanās galvenie punkti nosaka sadarbību pieredzes un zināšanu apmaiņā un savstarpējo kravu apjoma palielināšanā.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš pēc vienošanās parakstīšanas uzsvēra, ka mūsu kopējais mērķis ir palielināt prāmju reisu skaitu nedēļā, tādējādi palielinot Liepājas ostas konkurētspēju, un piedāvājot labāku regulāru servisu kravu pārvadātājiem.
Savukārt ar Duisburgas ostas pārvaldi tika diskutēts par iespējām veidot atsevišķu projektu kravu transporta nodrošināšanā pa ūdensceļu līdz gala patērētājam Rietumeiropas vidienē no Liepājas ostas. Kā atzina Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis, Duisburgas osta ir pasaulē lielākā iekšzemes osta, kas atrodas uz Reinas upes, un kalpo kā nozīmīgs loģistikas mezgls, apgādājot ar kravām nozīmīgu Eiropas industriālo centru. Tāpēc ir svarīgi izveidot ērtu un izdevīgu loģistikas ceļu kravu īpašniekiem.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30