Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
NPK EXPERT sadarbībā ar „Liepājas osta LM” pārkrauj lielāko kravu pakoto preču kategorijā Liepājas ostas vēsturē
06. jūnijs, 2014
Šodien, 6. jūnijā, Liepājas ostā plānots pabeigt uzņēmuma SIA “NPK EXPERT” saražotās produkcijas iekraušana, kas ir apjomīgākā līdz šim pārkrautā krava pakoto preču kategorijā. Kravas apjoms ir 18 750 tonnas minerālmēslu. Pēc kravas pilnīgas uzkraušanas „Liepājas Ostas LM” piestātnē tas dosies uz Beninas ostu Cotonou (Āfrikā). “NPK EXPERT” šajā gadā plāno vēl vairāku līdzīga apjoma kravu pārkraušanu, piegādājot Liepājā saražoto produkciju uz citām valstīm.
SIA „NPK EXPERT” vadītājs Ģirts Cēlājs norāda: „Uzņēmuma darbības pamatā ir specifisku minerālmēslu formulu savienojumu izstrāde, ko nodrošina ķīmiķi mūsu laboratorijās. Taču vienlīdz svarīgs ir Liepājas faktors. Liepāja jau vēsturiski atbilst visām loģistikas prasībām gan lai izdevīgi importētu izejvielas, gan organizētu gatavo minerālmēslu maisījumu piegādi uz dažādam pasaules ostām. Sadarbība ar Liepājas ostas uzņēmumiem, īpaši „Liepājas osta LM”, ir nodrošinājusi profesionālu un vienmēr precīzu darbu izpildi, ko arī novērtē mūsu klienti. Veiksmīgi noslēdzoties šim darījumam, jau tiek plānoti vēl šajā gadā līdzīgi apjomi, kuru pārkraušanu uzticēsim vietējiem Liepājas stividoriem.”
Liepājas osta un stividorkompānijas ir gatavas pārkraut ļoti dažāda veida kravas. Tas vēlreiz apliecina ostas daudzfunkcionalitāti.
Guntars Krieviņš, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks: “Nepārtraukta infrastruktūras modernizācija un plaša spektra kravu apkalpošana ir pierādījums tam, ka veiksmīgi esam nodrošinājuši stabilu un prognozējamu ostas darbu. Liepājas ostas infrastruktūra, dzelzceļa pieejamība un konkurētspējīgas cenas ir izvēles pamatā, attīstot jaunus uzņēmējdarbības virzienus. Prognozējam, ka, uzņēmumu pārdodot varēsim sagaidīt vēl aktīvāku jaunu uzņēmumu piesaisti Liepājas ostas tuvumā esošajās teritorijās, kas nodrošinātu darbu simtiem liepājnieku un ļautu sasniegt jaunus rekordus pārkrauto kravu bilancē”.
Handysizetipa kuģis “Antonija” (garums 179,28 m, DW 34 655 tonnas) Liepājas ostā ienāca šā gada 21. maijā. SIA “NPK EXPERT” saražotās produkcijas iekraušanu nodrošina LSEZ AS „Liepājas Ostas LM”, kam ir nepieciešamā kapacitāte un pieredze. Pakoto minerālmēslu pārkraušanai ir pielāgotas iekārtas ar kurām iepriekš kuģos krāva metāla armatūru.
Handysize tipa kuģis “Antonija” (garums 179,28 m, DW 34 655 tonnas) Liepājas ostā ienāca šā gada 21. maijā. SIA “NPK EXPERT” saražotās produkcijas iekraušanu nodrošina LSEZ AS „Liepājas Ostas LM”, kam ir nepieciešamā kapacitāte un pieredze. Pakoto minerālmēslu pārkraušanai ir pielāgotas iekārtas ar kurām iepriekš kuģos krāva metāla armatūru.
Pēteris Iesalnieks, LSEZ AS „Liepājas Osta LM” valdes priekšsēdētājs: “Šis projekts apliecina, ka mums uzticas un varam realizēt apjomīgu kravu pārkraušanu salīdzinoši sarežģītā pakoto kravu kategorijā. Šis ir apliecinājums mūsu gatavībai strādāt un pieņemt jaunas kravas. Lai arī uzņēmumam „Liepājas osta LM” ir uzsākts tiesiskās aizsardzības process, taču cieši sadarbībā ar “Liepājas Metalurga” maksātnespējas administratoru Haraldu Velmeru kopēji esam nodrošinājuši uzņēmuma nepārtrauktu darbību un klientu kravu apkalpošanu. Sagaidām, ka pēc kompānijas pārdošanas, varēsim nodrošināt vēl lielāku kravu jaunu kravu piesaistīt “Liepājas ostai LM”.”
SIA “NPK EXPERT” ir komplekso minerālmēslu ražotājs un specifisku minerālmēslu formulu izstrādātājs, kas pēdējos gados ievērojami paplašinājis savas produkcijas tirgus ģeogrāfiju - 2013. gadā piegādājot savus ražojumus lielākajām pasaules tabaksas kompānijām un mājsaimniecību veikalu tīkliem Japānā. Uzņēmuma produkcija ir plaši pazīstama dažādos Āfrikas reģionos, kas individuāli tiek izstrādāta prasīgām augu kultūrām (rapsim, tējai, kafijai, kokvilnai, tabakai, rīsiem, kukurūzai, uc.) attiecīgā reģiona augsnei un klimatam. Uzņēmums eksportē vairāk nekā 90% produkcijas, kāpinot pārdotās produkcijas jaudas un iegūstot klientu uzticību jaunos reģionos. Uzņēmums 2014. gada pirmajā pusgadā plāno sasniegt 6.5 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir vairāk nekā 295% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu.
SIA “NPK EXPERT” ir viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas strādā rekonstruējamā “Ķīmiskās Rūpniecības Biznesa Parkā” Grīzupes ielā 8, Liepājā, kur agrāk atradās Liepājas Dzelzbetona rūpnīca. Rūpniecības parku attīstītājs SIA „Special Assets” plānojis līdz 2015. gadam teritorijai piesaistīt vēl vairākus līdzīgus uzņēmumus.
Papildu informācijai par NPK EXPERT darbību aicinām rakstīt info@npkexpert.com vai zvanot +371 634 07 343.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30