Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Mākslinieki pulcējas Liepājas ostā uz mazo plenēru
04. jūnijs, 2014
Jau otro gadu pavasarī, vasaras sākumā Liepājas mākslinieki pulcējas ostā uz mazo, mini plenēru, lai ar savām emocijām un krāsām iemūžinātu ostas ikdienu un darbību. 3. jūnija ļoti spēcīgais pērkona negaiss māksliniekus nenobiedēja, bet plenēram piešķīra papildus emocijas ar nedaudz ekstrēmu piesitienu.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde jau no pirmsākumiem, deviņpadsmit gadu garumā atbalsta mākslinieka Aivara Kleina rīkotos mākslas plenērus. Pirms diviem gadiem bija ideja par mini plenēru Liepājas māksliniekiem, kas nu jau otro gadu tiek īstenota.
Kā norāda gleznotājs Aivars Kleins, plenēriem ir tā sava vērtība. Salīdzinot ar strādāšanu darbnīcā 1 pret 10. Māksliniekam vajag sajūtas, atmosfēru – vēju, smaržu, darba dunu. Jebkurš mākslas darbs uzņem enerģiju un ar kādu enerģiju strādāts, to veidojot, tādu tas arī vēlāk atdod.
Gleznotājs Aldis Kļaviņš atzīst, ka strādāt plenērā un gleznot industriālu vidi ir tāpat kā gleznot kluso dabu, ja māksliniekam tas šķiet interesanti, tad kaut kas sanāk. Reizēm vienkārši vajagot pavingrināt roku un prātu ar neierastu lietu gleznošanu.
Māksliniece Ginta Stavrovska piekrīt, ka ir interesanti un ekstrēmi, kaut arī tas neesot gluži viņas stils, tādēļ vairāk pērkona negaisa laika neparastās debesis un ūdens, kam pa vidu “maigs” zemes smēlējs.
Savukārt māksliniece Liene Bernāte ir lakoniska: “Laika apstākļi ir burvīgi, prieks strādāt. Mākslinieka uzdevums jau ir parādīt atmosfēru. Ļoti romantiski, lietus netraucē!”
Liepājas SEZ pārvaldes Mārketinga un investīciju daļas vadītājs Ivo Koliņš, uzver, ka gadu gaitā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Liepājas māksliniekiem un iespēju robežās tiek atbalstīti gan plenēri, gan citas aktivitātes. Arī osta skatoties ar mākslinieka acīm, iegūst pavisam citus vaibstus un krāsas.
Arī šogad Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde atbalstīs tradicionālo mākslinieku plenēru “Liepājas marīna”, kas notiks jūlijā.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30