Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas SEZ valde diskutē par LSEZ AS „Liepājas osta LM” un SIA „GeoKom”
10. marts, 2014
2014. gada 7. martā notika kārtējā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes sēde, kurā valdes locekļi diskutēja, gan par ostas lielākās stividorkompānijas LSEZ AS „Liepājas osta LM” darbību, gan iepazinās ar SIA „GeoKom” plāniem Liepājā un iespēju iekļaut nekustamo īpašumu Rīgas ielā 63/65 (bijušais Maizes kombināts) Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritorijā. Tie bija informatīvi jautājumi un valdes sēdē neviens lēmums netika pieņemts.
LSEZ AS „Liepājas osta LM” ir lielākā Liepājas ostas stividorkompānija, kas ik gadu nodrošina ostai stabilu kravu plūsmu. 2013. gadā līdz ar uzņēmuma mātes kompānijas AS „Liepājas metalurgs” maksātnespēju ievērojami samazinājās kravu pagrozījums. Ja 2012. gadā kompānija pārkrāva 2,67 miljoni tonnu, tad 2013. gadā vien 1,47 miljoni tonnu, kas ir par 45% mazāk.
Kravu plūsmas intensitātes samazināšanās ir gan tieši, gan netieši saistīta ar AS ‘’Liepājs metalurgs” maksātnespēju un ražošanas pārtraukšanu. Pirmkārt, metāllūžņi kā izejmateriāls, bet tērauda stiegras un sagataves kā gatavā produkcija veidoja ~ 35% no visas kravu plūsmas. Otrkārt uzņēmumam, kura „mātes” kompānija ir maksātnespējīga un tiek gatavota pārdošanai, ir grūti ilgtermiņā piesaistīt kravu īpašniekus un nodrošināt stabilu kravu plūsmu.
AS „Liepājas metalurgs” administrators Haralds Velmers kā LSEZ AS „Liepājas osta LM” kapitāldaļu turētājs, informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdi par situāciju uzņēmumā un apliecināja, ka šobrīd svarīgi ir stabilizēt uzņēmuma darbību, optimizēt izdevumus un atbilstoši kravu plūsmai samazināt darbinieku skaitu. Tāpat Haralds Velmers informēja Liepājas SEZ valdi par AS „Liepājas metalurgs” pārdošanas plāniem.
Vēl Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde iepazinās SIA „GeoKom” plāniem, kas iegādājusies nekustamo īpašumu Rīgas ielā 63/65 un uz kura atrodas rūpniecisko ēku komplekss (bijušais Maize kombināts). Uzņēmums plāno tur izveidot modernu tehnoparku augsto tehnoloģiju ražotnēm. Plānots, ka tur atradīsies elektronisko mezglu ražotne, stikla pakešu ražotne un PVC un alumīnija profilu ražotne. Lai īstenotu ieceri, SIA „GeoKom” iecerējis izbūvēt papildus 3000 m2 ražošanas telpu, investēt ~ 2 milj. EUR, kas dotu ~ 100 jaunas darbavietas.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde izskatīja arī SIA „GeoKom” lūgumu, iekļaut teritoriju Rīgas ielā 63/65, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritorijā, lai varētu izmantot priekšrocības un nodokļu atlaides, ko nosaka Liepājas SEZ likums. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde iepazinās ar lūgumu un, lai izvērtētu ieguvumus un riskus, lēmumu nepieņēma.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30