Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Atklāj prāmja līniju Zasnica – Baltijska – Liepāja – Ustjluga
17. septembris, 2013
16. septembrī, svinīgi atklāja prāmja līniju Zasnica (Vācija) – Baltijska (Krievija) – Liepāja (Latvija) – Ustjluga (Krievija). Tās operators BFI ir saistītas ar Krievijas dzelzceļu, ģenerālaģents ir privātkompānija SIA Alfastar, bet stividoru pakalpojumus sniedz LSEZ SIA „Terrabalt”. Šobrīd prāmis Liepājas ostā ienāk pirmdienas rītā ceļā no Vācijas, bet nākotnē plānots, ka tas piestās Liepājas ostā arī braucot pretējā virzienā. Tas varētu notikt ceturtdienās. Tāpat tiek plānots līnijā uzlikt vēl vienu prāmi.
Liepājas ostā prāmju satiksmei ir ļoti draudzīgi nosacījumi un ir noteikta salīdzinoši simboliska ostas maksa.
Guntars Krieviņš, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks: „Liepājas osta jau no savas darbības atjaunošanas pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā prāmju satiksmi bija noteikusi par vienu no prioritātēm. Ro-ro tipa kravas dod stabilu pienesumu ģenerakravu grupā. Esam gandarīti, ka tagad Liepājas ostā ienāk vēl viena prāmja līnija, kas atklāj arī Krievijas virzienu. Kompānijas „Terrabalt” kapacitāte ir pietiekoša, lai apkalpotu šo un vēl citas līnijas. Liepājas ostai tas noteikti nodrošina plašāku atpazīstamību.”
Savukārt Liepājas domes un LSEZ valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks uzsvēra Liepājas un tās ostas nozīmi starp divām lielvalstīm Krieviju un Vāciju un norādīja, ka tā būs iespēja ne tikai pārvadāt dažādas kravas austrumu un rietumu virzienā, bet liepājnieki varēs plašāk izmantot arī prāmja satiksmi.
Prāmis „Petersburg” Liepājas ostā piestāj pie LSEZ SIA „Terrabalt” 46. piestātnes. Prāmis ir 190 metrus garš uz tā ietilpība ir 1570 kravu līnijmetri un tas var uzņemt ne tikai kravas treilerus, bet arī dzelzceļa vagonus. Uz prāmja ir arī 110 pasažieru vietas.
Valērijs Onackis, SIA „Alfastar” valdes priekšsēdētājs: „Esam gandarīti, ka ir izdevies pozitīvi un ātri atrisināt visus jautājumus, lai prāmja līnija savā maršrutā iekļautu Liepājas ostu. Sastapām šeit īstu biznesa atmosfēru un atbalstu, gan no stividoriem – kompānijas „Terrabalt”, gan Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes, gan pašvaldības. Esam sarūpējuši pirmās kravas, kuras šorīt uzkrāvām, bet domājams ka to kļūs ievērojami vairāk. Interese no kravu īpašniekiem un pārvadātājiem ir liela, to veicina arī izmaiņas Krievijas likumdošanā.”
Āris Ozoliņš, LSEZ SIA „Terrabalt” valdes loceklis: „Kompānija domā par attīstību un tas ir galvenais virzītājspēks. Jaunā prāmja līnijaZasnica – Baltijska – Liepāja – Ustjlugair jauns izaicinājums. Sadarbojoties ar līnijas aģentu - kompāniju „Alfastar” ceram palielināt kravu apgrozījumu un iegūt jaunas kravas. Tāpat ir nopietni signāli, ka jaunu līniju atvērs arī otras līnijas operators „Stena Line” Skandināvijas virzienā. Viss ir vērsts uz attīstību.”
Līdz šim no Liepājas ostas kursēja divi prāmju operatora Stena Line prāmji līnijā uz Travemundi Vācijā, kas nodrošina četras ienākšanas reizes nedēļā.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30