Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājā plāno būvēt Latvijā pirmo saules elektropaneļu ražotni
28. februāris, 2017
Šodien, 28. februārī, Liepājas SEZ pārvaldes telpās norisinājās diskusija par atjaunojamo enerģijas resursu izmantošanu tautsaimniecībā "Saules diena Liepājā", kuras laikā "Baltic Solar Factory" SIA iepazīstināja ar saviem plāniem jau šā gada otrajā pusē Liepājā atvērt Latvijā pirmo saules elektropaneļu ražotni. Ražotnes izveidei noskatītas telpas Liepājas Biznesa centrā, Kapsēdes ielā. Plānots radīt aptuveni 30 jaunas darba vietas.
"Baltic Solar Factory" projekta attīstītājs un Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs akcentēja, ka “svarīgi veicināt Latvijas enerģētisko neatkarību. Pateicoties Liepājas speciālās ekonomikas zonas pārvaldes un vietējās pašvaldības ieinteresētībai, veicināsim tautsaimniecības attīstību gan reģionālā, gan ilgtermiņā arī nacionālā līmenī. Tā ir iespēja attīstīt ilgtermiņa projektus, veicināt atjaunojamo enerģijas resursu (AER) īpatsvara pieaugumu un Latvijas enerģētisko neatkarību. Plānojam, ka "Baltic Solar Factory" kļūs par lielāko saules elektropaņeļu ražotāju Latvijā, kas Baltijas jūras reģiona valstīm piedāvās tirgū labākos, efektīvākos un kvalitatīvākos produktus".
"Lai arī Latvijai ir vairāki priekšnosacījumi, lai veiksmīgi attīstītu AER projektus, tomēr šobrīd valstī nav neviena saules elektropaneļu ražošanas uzņēmuma. Liepājas SEZ ir ideāli piemērota vieta, ar attīstītu infrastruktūru, uzņēmējiem izdevīgiem darbības nosacījumiem, augsti kvalificētu darbaspēku, plašām eksporta iespējām. "Baltic Solar Factory" ražotnes izveide tieši Liepājā ir likumsakarīga augstāk minēto apstākļu dēļ, gan arī tādēļ, ka ražošana atradīsies vistuvāk potenciālajiem patērētajam", uzsver Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis.
Diskusijas "Saules diena Liepājā" ietvaros atjaunojamo enerģijas resursu (AER) eksperti, uzņēmēji un citi interesenti diskutēja par AER projektu attīstības iespējām Latvijā un konkrēti Liepājas speciālās ekonomikas zonas teritorijā. Kā liecina veiktie aprēķini, industriālo pašpatēriņu nodrošināšana ļauj atpelnīt savus kapitālieguldījumus saules elektrostacijas izveidē jau sešu, septiņu gadu laikā. Katrs projekts gan jāskata individuāli.
"Saules dienas" pasākuma dalībnieki dalījās savā kompetencē, akcentējot saules enerģijas kā neizsmeļamas enerģijas avota priekšrocības. Kā atzina eksperti, pēdējos gados pieprasījums pēc saules enerģijas izmantošanas ir pieaudzis, pateicoties energoresursu cenu kāpumam un saules enerģijas iegūšanas iekārtu cenu samazinājuma dēļ. Saules enerģijai ir potenciāls kļūt par nozīmīgāko enerģijas avotu. Savukārt Liepājā, kurā saulaino dienu skaits ir lielākais Latvijā, ir Baltijas jūras reģionā konkurētspējīga speciālā ekonomiskā zona.
"Baltic Solar Factory" ir 2016. gadā dibināts Latvijas uzņēmums, kas attīsta atjaunojamās enerģijas ražošanas projektus. "Baltic Solar Factory", izpētot labāko Eiropas praksi un Latvijas potenciālu, Liepājā plāno atvērt pirmo saules elektropaneļu rūpnīcu.
Liepājas speciālā ekonomiskā zona (SEZ) tika izveidota 1997. gada 1. martā un pastāv līdz 2035. gada 31. decembrim. Liepājas SEZ ir daļa no Liepājas pilsētas, kurā uzņēmēji var saņemt nodokļu atlaides, atbalstu investīcijām un iespēju ātrāk attīstīt savu uzņēmējdarbību. LSEZ kapitālsabiedrības saņem tiešās nodokļu atlaides no uzkrātās ieguldījumu summas ražošanas un infrastruktūras attīstībā, un modernās tehnoloģijās. Tās uzdevums ir piesaistīt ieguldījumus ražošanas un infrastruktūras attīstībai un jaunu darbavietu radīšanai Liepājā, veicinot Liepājas reģiona attīstību.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30