Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Aicina makšķerniekus ievērot noteikto kārtību Liepājas ostā
14. oktobris, 2016
Jau no jūlija sadarbībā ar ostas apsardzes firmu G4S notiek patrulēšana ar laivu Liepājas ostas akvatorijā. Galvenais mērķis ir rūpēties par drošību un sekot līdzi kā tiek ievēroti gan ostas saistošie noteikumi, gan ostas iekārtu aizsardzības noteikumi. Pirmajā periodā ostas akvatorijā sastaptās atpūtas vai makšķernieku laivas tiek pārbaudītas, skaidrots ko drīkst, ko nedrīkst. Patrulēšana Liepājas ostas akvatorijā notiek sadarbībā ar apsardzes kompāniju “G4S”.
“G4S Latvia” reģionu vadītājs AGNIS ŠĒRS atzīst, ka patrulēšana ostas akvatorijā notiek regulāri un būtiski incidenti nav bijuši, it īpaši situācijās, kad pēc Liepājas ostas Kapteiņdienesta lūguma jāatbrīvo kuģu ceļi, lai nodrošinātu kravas kuģu satiksmi. Agnis Šērs gan uzsver, ka tādas īstas izpratnes makšķerniekiem nav, kādēļ nedrīkstētu atrasties kādā konkrētā ostas vietā.
Latvijas jūras administrācija atzinīgi vērtē, ka tagad patrulēšanas ostas akvatorijā notiek ne tikai Rīgas, bet arī Liepājas ostā. Latvijas Jūras administrācijas kuģu un ostu aizsardzības inspekcijas pārstāvis IMANTS DAMBERGS uzsver, ka diemžēl makšķerniekiem būšot jāmeklē citas vietas, kur ļauties savam hobijam, jo osta ir stratēģiski svarīgs objekts, kur nepiederošas personas nedrīkst atrasties, izņemot tās vietas, kur tas ir atļauts.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde ir izstrādājusi karti, kurā precīzi iezīmētas teritorijas, kur drīkst un kur nedrīkst makšķerēt. Tiekoties ar makšķernieku pārstāvjiem pārrunātas sadarbības iespējas un nedaudz palielināta tā teritorija, kurā drīkst makšķerēt, ņemot vērā, kur šobrīd notiek un kur nenotiek aktīvā kuģu satiksme.
LSEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs KASPARS POŅEMECKIS norāda, ka osta ir nozīmīgs stratēģisks objekts, kurā ir noteikta kārtība, kas jāievēro arī makšķerniekiem. LSEZ pārvaldes mērķis nav kaut ko aizliegt aizliegšanas pēc, bet gan rūpēties par drošu kuģošanu, t.sk. rūpēties arī par makšķerniekiem. Tieši tādēļ ir pārskatītas teritorijas Liepājas ostas akvatorijā, kur drīkst un nedrīkst makšķerēt.
Pielikumā karte ar teritorijām Liepājas ostas akvatorijā, kur drīkst un kur nedrīkst makšķerēt.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30