Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
SIA „Baltic Biofuel Company” kļūst par LSEZ kapitālsabiedrību
20. decembris, 2012
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde nolēma piešķirt Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu SIA „Baltic Biofuel Company”. Uzņēmums dibināts 2007. gadā un plānotā uzņēmējdarbībaLiepājas SEZ teritorijā -biokurināmā granulu kravu eksporta un tranzītaoperācijas Liepājas ostā.
Kopš uzņēmuma nodibināšanas 2007. gadā SIA „Baltic Biofuel Company” nodarbojas ar biokurināmā – kokskaidu un saulespuķu granulu tirdzniecību un loģistiku. Uzņēmums organizē Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes biokurināmā granulu kravu tranzītu caur Liepājas ostu, izmantojot Liepājas ostas stividoru kompāniju noliktavu un kravu pārkraušanas pakalpojumus, tādejādi nodrošinot kravu konsolidāciju, uzglabāšanu un pārkaušanu Liepājas ostā.
2011. gada SIA „Baltic Biofuel Company” strādājusi ar Neto apgrozījums LVL 1 166 932, bet Neto peļņa bijusi LVL 50 608.
SIA „Baltic Biofuel Company”, strādājot Liepājas ostā, izmanto noliktavas un citu infrastruktūru, kurai ir Brīvās zonas status. Brīvās zonas nosacījumi ir viens no būtiskiem priekšnosacījumiem, strādājot ar trešo valstu kravām. Liepājas SEZ kapitālsabiedrības statuss ir nepieciešams priekšnoteikums Brīvās zonas statusa saņemšanai, kas ir būtisks nosacījums uzņēmumam organizējot kravu tranzītu no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un perspektīvā arī ar citām NVS valstīm. Uzņēma attīstība perspektīvā nodrošinās kravu apgrozījuma pieaugumu Liepājas ostai.
Saskaņā ar uzņēmuma attīstības plāniem ir paredzēta trīs specializētu biokurināmā granulu uzglabāšanas slēgto noliktavu būvniecība. Šobrīd uzņēmuma īpašumā esošajā teritorijā Atslēdznieku ielā 16/18, Liepājā ir uzsākta pirmās noliktavas celtniecība. Nākotnē tiek plānota vēl divu noliktavu būvniecība uzņēmuma rezervētajās teritorijās O. Kalpaka ielā 11/ 19, Liepājā un O. Kalpaka ielā 21/25, Liepājā. Atbilstoši noliktavas būvniecības tehniskajam projektam - noliktava veidos vienotu apbūves ansambli. Kopējā noliktavu platība plānota 7569,7 m3 un to kopējā ietilpība būs 30,5 tūkst. tonnu.
Kopumā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas statuss ir 35 kapitālsabiedrībām. Šogad, bez SIA „Baltic Biofuel Company”, Liepājas speciālas ekonomiskās zonas uzņēmuma statusu ieguva arī „BioMerkurs”, kas plāno BIO kurināmā ražotnes un noliktavas būvniecību Karostā, Turaidas ielā 26/28.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30