Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Baltkrievijas uzņēmējiem interese par Liepājas ostu un industriālajām teritorijām
05. oktobris, 2016
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde piedalās specializētajā izstādē un kongresā “Transports un Loģistika’ 2016”, kas no šā gada 4. - 6. oktobrim norisinās Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde arī šoreiz piedalījās kopējā Latvijas delegācijas sastāvā, kurā piedalās gan Rīgas, gan Ventspils brīvostu pārvaldes un VAS “Latvijas dzelzceļš”.
Lai arī Baltkrievijas kravu plūsma caur Liepājas ostu ir neliela un vēsturiski tās vairāk plūst Klaipēdas ostas virzienā Lietuvā, tomēr ir abpusēja interese palielināt Baltkrievijas kravu īpatsvaru Liepājas ostā, kā arī atvērt kādu ražošanas uzņēmumu Liepājas speciālās ekonomiskās zonas brīvajās industriālajās teritorijās.
Kā pastāstīja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Mārketinga un investīciju daļas vadītājs Ivo Koliņš, interese no Baltkrievijas uzņēmēju puses ir, to apliecina gan vairākkārtējas Baltkrievijas uzņēmēju konfederācijas biedru vizītes Liepājā pagājušajā gadā un šogad, lai iepazītu Liepājas speciālās ekonomiskās zonas iespējas, gan vairākas divpusējās tikšanās izstādes “Transports un Loģistika’ 2016” laikā.
“Daudzi lieli Baltkrievijas uzņēmumi paplašinās, kas veicina eksporta pieaugumu ne tikai Krievijas virzienā, bet arī citos virzienos. Baltkrievijai nav savu ostu un nav arī iespējas tādu izbūvēt, tas nozīmē, ka jāmeklē ārējs pakalpojums. Interese ir par vairākām ostām, tagad izvēlamies starp ostām Igaunijā, Latvijā un Polijā. Skatāmies arī Liepājas virzienā”, atzīst Baltkrievijas uzņēmēju konfederācijas priekšsēdētājs Vladimirs Karjagins.
Izstādi “Transports un Loģistika’2016” atklāja Baltkrievijas vicepremjers, bet uzrunas teica Baltkrievijas, Polijas, Lietuvas transporta ministri un Latvijas Satiksmes ministrs Uldis Augulis, kurš uzsvēra Minskas izstādes un Transporta nedēļas nozīmi Latvijas transporta un loģistikas nozarei, kas dod iespēju dibināt jaunus kontaktus un nostiprināt esošos. Tāpat esot ļoti svarīgi veicināt draudzīgas kaimiņvalstu attiecības, nākotnē kopīgi domājot kā attīstīt Transeirāzijas loģistikas virzienu, piesaistot kravas no austrumu partneriem un veidojot tranzīta infrastruktūru.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30