Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Ekspluatācijā nodota Liepājas ostas kuģu vadības sistēma
20. decembris, 2012
Noslēgusies Liepājas ostas kuģu vadības sistēmas testēšana, kas saskaņā ar līgumu noritēja veselu gadu un tā nodota ekspluatācijā. Testēšanas laikā parādījušās nelielas nepilnības, ko projekta realizētājs - Holandes firma „HITT” un Latvijas kompānija „Talsu spriegums” novērsušas. Liepājas ostas kuģu vadības sistēmas modernizācija ir ES Kohēzijas fonda projekta „Liepājas osta padziļināšana” viena no divām komponentēm.
Liepājas ostas kuģu vadības sistēmas uzstādīšanas un regulēšanas darbi, kuros ietilpa arī sistēmas instalācijas tests, noslēdzās 2011. gada 15. decembrī. Saskaņā ar noslēgto līgumu starp Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi un projekta īstenotājiem - personu grupu „HITT & Talsu Spriegums” uzstādītās sistēmas testēšana notika veselu gadu.
Aldis Baltadonis, projekta būvuzraugs: „Tā ir normāla prakse, uzstādot jaunas sistēmas un programmatūras, ka tās gadu tiek testētas. Ja sistēmai ir kādas nepilnības, tad tās parādās pirmajā lietošanas gadā. Turklāt kuģu vadības dienesta operatori varēja ierosināt uzlabojumus, kas nepieciešami ikdienas darbā. Tie tika ņemti vērā un ieviesti.”
Kuģu vadības sistēma ir nodota ekspluatācijā un spēkā ir garantija uz vienu gadu, bet ar projekta īstenotājiem personu grupu „HITT & Talsu Spriegums” uz diviem gadiem ir noslēgts apkalpošanas līgums. Tas nozīmē, ka arī turpmāk „HITT & Talsu Spriegums” sekos līdzi Liepājas ostas kuģu vadības sistēmai. Liepājas ostas kuģu vadības dienesta sistēma ir saslēgta vienotā tīklā ar HITT tehnisko dienestu Holandē, kas attālināti var sekot līdzi kā sistēma tiek ekspluatēta - reģistrē visus atteikumus, konstatē bojājumus, bet katru ceturksni iesniedz atskaiti kā sistēma strādā.
Aldis Baltadonis atzina, ka sistēma darbojas nevainojami. Procesā esot bijuši nelieli aizrādījumi un ierosinājumi, kas ņemti vērā un ieviesti sistēmā. Šobrīd vēl esot nelielas problēmas ar mikroviļņiem vienā no sakaru kanāliem, kas saistīts ar vienu no iekārtām, kas spēcīgas snigšanas gadījumā pilnvērtīgi nedarbojas. Arī šī problēma tuvākajā laikā tiks novērsta.
Jaunā Liepājas ostas kuģu vadības sistēma ievērojami atvieglo ostas darbību, pieaugot kuģu satiksmes intensitātei, vairakkārt norādījisLiepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs. Liepājas ostas sistēma ir viena no modernākajām Baltijas valstīs un tā ir pilnībā digitalizēta, ciparu formātā. Visas iekārtas – radari, radioserveri, videokameras u.c. ir saslēgtas vienotā sistēmā, kas ievērojami atvieglo kuģu vadības dienesta ikdienas darbu. Ieguvums ir arī automātiskā identifikācijas sistēma, kas ļauj saņemt precīzu informāciju par visiem kuģiem – tā atrašanos vietu, nosaukumu, parametrus.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30