Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Baltijas ostas mērosies spēkiem basketbola laukumā
07. novembris, 2012
Jau desmito reizi divas dienas 8.un 9. novembrī norisināsies starptautiskais Baltijas valstu ostu basketbola turnīrs, kurā savu sportisko varēšanu mēros Tallinas, Rīgas, Ventspils, Liepājas, Klaipēdas un Kaļiņingradas ostu komandas. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš atzīst, ka tā ir jauka tradīcija neformālā gaisotnē tikties ar kolēģiem un stiprināt savstarpējos kontaktus un sadarbību. 10. jubilejas gadā basketbola turnīrs ticis arī pie savas emblēmas.
Turnīrs pirms desmit gadiem tika aizsākts Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Tā mērķis bija veicināt sadraudzību un savstarpējo sadarbību starp Baltijas jūras ostām, kā arī noskaidrot stiprākās basketbola komandas. Katru gadu basketbola turnīrs notiek citā ostas pilsētā - šogad Liepājā.
Guntars Krieviņš, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks: „Desmit gadu laikā Baltijas jūras ostu basketbola turnīrs ir kļuvis par stabilu vērtību, ik gadu pulcējot Baltijas valstu un Krievijas ostu pārstāvjus. Laikā gaitā turnīram ir izveidojošās noturīgas sportiskās tradīcijas, tomēr viena svarīga lieta vēl nebija izdarīta – turnīram nebija savas atpazīstamības zīmes, emblēmas. Tādēļ Liepājas SEZ pārvalde ir uzņēmusies atbildību un radījusi pasākuma desmitgadei veltītu emblēmu, kas var kalpot kā pasākuma atpazīstamības zīme arī nākamajiem basketbola turnīriem, tādejādi, iedibinot jaunu tradīciju turnīra vizuālās atpazīstamības ziņā.”
Emblēma simbolizē basketbola bumbu, kas apvienojumā ar kompasa rozes pamatelementiem – debespušu virzienu norādēm un kompasa skalas iedaļām, simbolizē basketbola turnīra saikni ar ostām - jūras pārgājienu galamērķiem, kuros nokļūst, izmantojot kompasa rādījumus.
Līdz šim basketbola laukumos pārliecinoši dominēja Klaipēdas ostas komanda, un vairākas reizes kauss aizceļoja uz Lietuvu. Pagājušajā gadā uzvaru svinēja Rīgas brīvostas pārvalde, bet iepriekšējā turnīrā Liepājā pirms pieciem gadiem ceļojošo kausu izcīnīja Ventspils komanda.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30