Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas osta stiprina sadarbību ar esošajiem sadarbības partneriem un meklē jaunus
11. oktobris, 2012
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde pēdējā mēneša laikā piedalījusies divās starptautiskās transporta un loģistikas izstādēs un forumos, kopējās Latvija delegācijas sastāvā. Septembra otrajā pusē Kazahstānas pilsētā Almatā notika izstāde „Transit - Kazahstan’ 2012”, bet oktobra sākumā transporta un loģistikas forums notika Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.
Abi transporta un loģistikas forumi-izstādes pulcēja lielākos kravu pārvadātājus, transporta un loģistikas nozares speciālistus. Notika arī vairākas divpusējās tikšanās, kuru laikā pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš: „Mēs kārtējo reizi atgādinājām par Latviju kā tranzīta koridoru starp austrumiem un rietumiem un Liepāju kā tā sastāvdaļu. Tirgi ir dažādi. Ja uz Kazahstānu mēs devāmies, lai saprastu kāda varētu būt situācija nākamgad ar tām kravām, kas jau šobrīd tiek transportētas caur Liepājas ostu, kā arī piedāvātu citas iespējas Kazahstānas uzņēmējiem, ko var piedāvāt Liepājas ostas kompānijas un termināli, tad Baltkrievija ir pavisam cits stāsts. Šobrīd lielākā daļa Baltkrievijas kravu aizplūst uz Klaipēdas ostu un Latvijas uzņēmējiem ir ļoti grūti šajā tirgū ielauzties. Tas saistīts ar Lietuvas nedaudz izdevīgāko ģeogrāfisko stāvokli, nekā tas ir Latvijas ostām un izmaksām ir liela nozīme. Vēl sadarbību kavē Mažeiķi-Liepāja dzelzceļa trūkums, kas ļautu Liepājas ostai daudz nopietnāk konkurēt ar Klaipēdas ostu.”
Ivo Koliņš arī atzina, ka Baltkrievijas kravu īpašnieki pilnīgi noteikti ir gatvi strādāt ne tikai ar Klaipēdas ostu un saprot, ka kravu virzienu dažādošana vienmēr nāk par labu. Tomēr šobrīd visu izšķir ekonomiskie aspekti, galvenokārt izmaksas.
„Transit - Kazahstan’ 2012” ir transporta nozares nozīmīgākā izstāde Eirāzijā. Tajā ikgadus no vairāk kā desmit valstīm piedalās 100-200 uzņēmumu, kā arī līdz pat 4000 dažādu nozaru profesionāļu. Savukārt, transporta un loģistikas izstāde-forums Minskā notika jau sesto reizi. Šogad pasākumā piedalījās aptuveni 100 kompānijas no 12 dažādām pasaules valstīm, tostarp arī no Latvijas.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas līdzdalību Starptautiskajās transporta un loģistikas izstādēs atbalstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ES struktūrfondu projekta „Uzņēmējdarbības un inovācijas„ programmas „Ārējo tirgus apgūšana- ārējais mārketings” ietvaros.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30