Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde aicina svinēt JŪRAS SVĒTKUS
13. jūlijs, 2012
14. jūlijā Liepājā ar plašu programmu svinēs Jūras svētkus, ko piedāvā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi. Šogad svētkos liepājniekiem un pilsētas viesiem tiek piedāvāta ļoti plaša programma, dažādām gaumēm visas dienas garumā. Šonedēļ žūrija izvērtēja arī Liepājas ostas uzņēmumus, lai noteiktu to, kas iegūs titulu „Liepājas ostas sakoptākais uzņemums’2012”, bet jau visu nedēļu notiek mākslinieku plenērs „Liepājas marīna’ 2012”. Savukārt 14. jūlijā Kalpaka tiltu neizgriezīs no plkst. 14:30 – 15:30 un 15. jūlijā no plkst.10:00 – 11:30 un tas būs pieejams gājējiem un autotransportam, turklāt Karostas kanālā norisināsies Eiropas čempionāts jauniešiem un Latvijas atklātais čempionāts ūdens motosportā. Šāda mēroga ūdens motosporta sacensības Liepājā norisinās pirmo reizi.
Katru gadu vasaras vidū arī Liepājā svin Jūras svētkus, jo Liepāja un liepājnieki var būt lepni, ka mums ir jūra un ka mums ir osta, kas pēdējā gada laikā strauji attīstās, uzsver Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš, un novēl visiem izbaudīt plašo pasākumu programmu un jūras klātesamību.
Lai Liepājas osta kļūtu sakoptāka un pievilcīgāka vēl agrā pavasarī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes vadība uzrunāja ostas uzņēmējus un aicināja uzpost savas teritorijas un izveidot glītus zālienus un puķu stādījumus. Speciāli izveidota žūrija 10. jūlijā apskatīja un izvērtēja paveikto. Uzvarētāju paziņos Jūras svētku laikā, bet sakoptākos ostas uzņēmumus plānots sveikt 25. jūlijā. Ka pastāstīja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Jānis Lapiņš, ostas uzņēmēji ir labi pastrādājuši un saposuši savas teritorijas, atsevišķās vietās ir izveidoti arī puķu stādījumi un dizaina elementi. Konkurss par „Liepājas ostas sakoptāko uzņēmumu” ir sasniedzis mērķi, bet tā kā vēl ir ko darīt līdzīgi konkursi notiks arī turpmāk.
Jau visu nedēļu notiek arī mākslas plenērs „Liepājas marīna’2012”, ko rīko mākslinieki Inga un Aivars Kleins ar Liepājas speciālas ekonomiskās zonas atbalstu. Šogad plenērā piedālās 35 māklsinieki no dažādām valstīm un īpaši būs akcentēta jūras tēma. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš norādīja, ka Liepājas SEZ mārketinga aktivitātes vairāk kā 90% apmērā ir vērstas ārpus Latvijas, lai īstenotu savu pamatfunkciju – investīciju un jaunu kravu plūsmu piesaisti, tomēr Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde īsteno arī lokālpatriotisku un sociāli atbildīgu politiku un atbalsta dažādus kultūras un sporta pasākumus. Mākslinieku plenērs ir viena no šādām aktivitātēm jau vairāku gadu garumā.
Galvenais Jūras svētku pasākums būs aktivitātes Kūrmājas prospekta galā un pludmalē 14. jūlijā. Svētki aizsāksies plkst. 9:00 ar zivju tirdziņu Promenādē. Plkst. 11:00 plānots piemiņas brīdis pie pieminekļa bojāgājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, bet visas dienas garumā notiks dažādas izklaides un sporta aktivitātes visiem vecumiem un gaumēm. Jau plkst. 11:30 dažādus eksotiskus un neparastus ēdienus piedāvās Lielā Ēdamiela. Vakarā uz lielās skatuves uzstāsies grupa „Triānas parks”, bet uz balli aicinās grupa „Klaidonis”. Vairāk informācijas Kultūras pārvaldes mājas lapā – www.liepajaskultura.lv
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30