Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Kazahstānas uzņēmējus interesē tranzīta koridors caur Liepājas ostu
16. novembris, 2011
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes speciālisti Latvijas delegācijas sastāvā piedalījās starptautiskajā Kazahstānas transporta un loģistikas forumā „Trans Kazahstan”, kas no 10.-12. novembrim notika Kazahstānas galvaspilsētā Astanā. Foruma laikā notika divpusējas tikšanās ar Kazahstānas transporta un loģistikas uzņēmumiem ar kuriem pārrunāja kravu plūsmas palielināšanu caur Liepājas ostu.
Kazahstānas transporta un loģistikas forumā „Trans Kazahstan” Latviju pārstāvēja vienota delegācija, kuru vadīja satiksmes ministrs Aivis Ronis. „Trans Kazahstan” notiek katru gadu un tā ir viena no lielākajām un nozīmīgākajām izstādēm un konferencēm savā nozarē, kas dod iespēju sniegt uzņēmējiem informāciju un vairot izpratni par Latvijas ostu t.s. Liepājas ostas iespējām.
Kā atzina Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Mārketinga un Investīciju daļas vadītājs Ivo Koliņš – Ķīnas un Kazahstānas transporta nozares uzņēmējiem ir kravas un ir interese par Latvijas t.s. Liepājas ostu kā vienu no posmiem kravu loģistikas ķēdē. Tiekoties ar kravu ekspedīcijas uzņēmumiem divpusējās sarunās skaidri iezīmējās vēlme palielināt un attīstīt kravu plūsmu caur Latvijas ostām, bet galvenā problēma ir dzelzceļa ritošā sastāva – konteineru platformu un citu vagonu – nepietiekamība.
Ivo Koliņš norādīja, ka Kazahstānas uzņēmējiem interesē konkrēti piedāvājumi un konteinerkravu pārvadājumi. Tika pārrunātas iespējas nākotnē kā potenciālajiem partneriem palielināt kravu plūsmu jaudu. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārstāvji izstādē veica informatīvu funkciju – parādot Liepājas SEZ iespējas, piedāvājumu, sniedzot nepieciešamo informāciju un kontaktus.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Mārketinga un Investīciju daļas vadītājs uzsvēra, ka Kazahstānas uzņēmējiem Liepājas osta un kompānijas, kas šeit strādā, ir zināmas. Jau šobrīd ostā veiksmīgi pārkrauj beramkravas no Kazahstānas – graudus, lopbarības produktus. Nākotnē sadarbība varētu paplašināties, jo Kazahstānai un Ķīnai ir nepieciešami noieta tirgi arī rietumu virzienā.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas līdzdalību Kazahstānas transporta un loģistikas forumā „Trans Kazahstan” atbalstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ES struktūrfondu projekta „Uzņēmējdarbības un inovācijas„ programmas „Ārējo tirgus apgūšana- ārējais mārketings” ietvaros.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30