Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas ostas padziļināšanu pabeigs līgumā noteiktajā termiņā
10. oktobris, 2011
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei un ostas padziļinātajam Beļģijas kompānijai „Dredging International N.V.” vienojoties, nolemts padziļināšanas darbus turpināt līdz līgumā noteiktam termiņam 2012. gada 31. jūlijam. Iepriekš padziļināšanas darbu veicējs Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei bija apliecinājis gatavību darbus pabeigt līdz šā gada beigām.
Projektu „Liepājas ostas padziļināšana” finansē ES Kohēzijas fonds, kā arī Latvijas valsts un Liepājas SEZ pārvalde. Kopējās izmaksas ir LVL 27 061 612,91 (t.sk. PVN).
Beļģijas kompānija „Dredging International N.V.” redzot, ka šogad nevarēs izpildīt visu darbu apjomu par to informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Jānis Lapiņš pastāstīja, ka sarunās abas puses vienojās par obligāti šogad veicamajiem darbiem, konsultējoties ar ostas kompānijām, lai tās varētu īstenot savus attīstības plānus.
Šobrīd Liepājas osta var strādāt ar plānoto intensitāti un ir novērojams stabils kravu apgrozījuma pieaugums, bet kompāniju prognozes un plāni liecina, ka kravu plūsma arī turpmāk palielināsies un arī Panamax tipa kuģi vairs nebūs īpašs notikums, bet gan ostas ikdiena – uzsvēra Jānis Lapiņš.
Līdz oktobra beigām darbus brīvostā turpinās zemes smēlējs PINOCCHIO, kas ir nozīmīga tehnikas vienība un viens no lielākajiem savā klasē. Plānots, ka Beļģijas kompānijai „Dredging International N.V.” Liepājas ostas padziļināšanas darbus atsāks tūlīt pēc ziemas perioda beigām, atkarībā no laika apstākļiem.
„Liepājas ostas padziļināšana” ir transporta nozares projekts, kura mērķis ir uzlabot un sakārtot Liepājas ostas infrastruktūru, nodrošinot TEN – T (Trans – Eiropas transporta tīkla) infrastruktūras attīstību un pilnvērtīgu noslodzi. Projekta realizācijas papildus mērķis ir kuģošanas drošības uzlabošana ostā.
Projekta īstenošanas rezultātā padziļinās Liepājas ostas kuģu ceļus līdz 12.5 m un Brīvostas rajona akvatorijas līdz 12.0 m, rekonstruēs "Loču" kanālu un padziļinās Ziemas ostas rajona akvatoriju līdz 7.0 metru dziļumam. Projekta ietvaros modernizē arī Kuģu satiksmes vadības centru, kas nodrošinās padziļinātās ostas akvatorijas drošu izmantošanu lieltonnāžas un tuvsatiksmes kuģu satiksmei.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30