Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Uzsāk Liepājas ostas kuģu vadības centra modernizāciju
14. septembris, 2011
Šodien, trešdien, 14. septembrī, SIA „Talsu spriegums” speciālisti uzsāka jaunās Liepājas ostas Kuģu satiksmes vadības sistēmas uzstādīšanu. Liepājas ostas kuģu vadības sistēmas modernizācija ir ES Kohēzijas fonda projekta „Liepājas osta padziļināšana” viena no divām komponentēm. Konkursā par projekta realizāciju ar saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu uzvarētāju Personu grupu „HITT & Talsu Spriegums”. Līguma summa LVL 1 572 945,27 ieskaitot PVN.
Kā pastāstīja SIA „Talsu spriedums” darbu vadītājs Guntis Ozoliņš, no Holandes ir saņemta gandrīz visa aparatūra. Nedēļas laikā plānots uzstādīt vadības paneli, bet atkarībā no laika apstākļiem pakāpeniski uzstādīs arī pārējo aparatūru. Plānots, ka jau nākamnedēļ ieradīsies arī HITT pārstāvji, kas pārbaudīs un noregulēs uzstādīto sistēmu. Visi darbi jāpaveic ne uz mirkli nepārtraucot sistēmas darbību, tādēļ pakāpeniski uzstādīs jauno aparatūru un atvienos veco.
Jaunā kuģu vadības sistēmas ekspluatācijā jānodod līdz gada beigām – 2011. gada 30. decembrim.
Jaunā Kuģu satiksmes vadības sistēmas būs modernākā Latvijā un tās ietvaros pilnībā nomainīs esošo sistēmu. Modernizācijas ietvaros uzstādīs arī jaunus radarus un video novērošana kameras, kas ļaus labāk pārskatīt Liepājas ostas akvatoriju – arī Karotas kanālu un Brīvostu.
Personu grupu „HITT & Talsu Spriegums” izveidoja, lai piedalītos konkursā par Liepājas ostas kuģu vadības sistēmas modernizāciju. HITT (Holande) ir viena no vadošām pasaules kompānijām šajā jomā, kas izstrādāja programmatūru un piegādāja aparatūru, bet „Talsu spriegums” veica projektēšanu un uzstādīs aparatūru.
Personu grupu „HITT & Talsu Spriegums” Liepājas ostas Kuģu vadības sistēmas modernizācijas projektu uzsāka šā gada sākumā līdz ar līguma parakstīšanu. Pēc līguma parakstīšanas HITT pārstāvis Jacob Jan Drix van Gelderen norādīja, ka Liepājas ostā uzstādīs pasaules līmeņa kuģu vadības sistēmu kādas ir arī citviet Eiropas un pasaules ostās, piemēram Rotterdamā.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30