Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Izceļ Liepājas ostas vidus vārtos atrasto kuģa vraku
13. jūnijs, 2011
Šodien, 13. jūnijā, kompānija „Dredging International N.V.” , kas saskaņā ar noslēgto līgumu veic Liepājas ostas padziļināšanas darbu, ostas vidus vārtos pabeidza kuģa vraka izcelšanu. Tas bija viens no sarežģītākajiem darbiem projekta ietvaros.
Kuģa vraku atrada 1999. gadā iepriekšējās Liepājas ostas padziļināšanas laikā un visticamāk tā ir barža, kas II pasaules kara laikā uzspridzināta ostas vidus vārtos.
„Dredging International N.V.” piesaistot speciālistus un ūdenslīdējus pirms izcelšanas darbiem to rūpīgi izpētīja. Zemes smēlējs PINOCCHIO pakāpeniski atsedza vraku un izcēla tā atlūzas. „Dredging International N.V.” darbu vadītājs KENS SVAEGERS (KEN SWAEGER) norādīja, ka vraka izcelšana ir pabeigta un tā notikusi pēc plānotā darba grafika. Ūdenslīdēji iepriekš sagriezuši lielākās atlūzas, kas viena pēc otras izceltas un novietotas ostas 43. piestātnē. Tas prasīja nepilnu nedēļu laika. Kompānijai jau iepriekš ir bijusi pieredze tādu un lielāku kuģa vraku izcelšanā, līdz ar to nekādi pārsteigumi ne esot bijuši.
Darbus veica zemes smēlējs PINOCCHIO, kas ir viens no lielākajiem savā klasē. Tā kausa tilpums ir 21 m3, bet diennaktī labos laika apstākļos tas var izrakt aptuveni 10 tūkst. m3 grunts.
Kā pastāstīja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Tehniskā direktora vietnieks EGILS SVEILIS, projekta „Liepājas ostas padziļināšana” ietvaros turpinās ostas akvatorijas un kuģu ceļu padziļināšanas darbi, kuros iesaistītas ir piecas vienības. Šobrīd darbi ir aptuveni pusē un izrakti ir ~ 2,2 milj. m3. Darbus vietām apgrūtina cietā grunts.
Projekta īstenošanas rezultātā padziļinās Liepājas ostas kuģu ceļus līdz 12.5 m un Brīvostas rajona akvatorijas līdz 12.0 m, rekonstruēs "Loču" kanālu un padziļinās Ziemas ostas rajona akvatoriju līdz 7.0 metru dziļumam. Projekta ietvaros modernizēs arī Kuģu satiksmes vadības centru, kas nodrošinās padziļinātās ostas akvatorijas drošu izmantošanu lieltonnāžas un tuvsatiksmes kuģu satiksmei.
„Liepājas ostas padziļināšana” ir ES Kohēzijas fonda projekts, kuru īsteno Beļģijas kompānija „Dredging International N.V.” Liepājas ostas padziļināšanas darbus uzsāka 2009. gada 21. novembrī un tie pilnībā jāpabeidz līdz 2011. gada 1. oktobrim. Projektu finansē ES Kohēzijas fonds, kā arī Latvijas valsts un Liepājas SEZ pārvalde. Kopējās izmaksas ir LVL 27 061 612,91 (t.sk. PVN).
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30