Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Krievijas un Latvijas autopārvadātāji kravas virzīs caur Liepājas ostu
10. jūnijs, 2011
Šodien, 10. jūnijā Liepājā V Latvijas – Krievijas starpvaldību komisija sēdes laikā Latvijas un Krievijas autopārvadātāju asociācijas „Latvijas auto” un ASMAP ar Liepājas speciālo ekonomisko zonu paraksta trīspusēju memorandu par ilgtermiņa sadarbību autopārvadājumu jomā caur Liepājas ostu, attīstot prāmju līniju Liepāja – Lībeka (Traveminde) Vācija.
Parakstītais memorands praktiski nosaka un atbalsta programmu par starptautisko autopārvadājumu organizēšanu Latvijas un Krievijas teritorijā, tirgus sakārtošanu un tranzīta pārvadājumu attīstību, nosakot labvēlīgus un stabilus nosacījumus prāmju līniju nodrošināšanā caur Liepājas ostu tranzītkoridorā Eiropa - Krievija – Eiropa.
Pozitīvu vērtējumu pauž LR Satiksmes ministrs Uldis Augulis: „Ir pagājis pavisam neilgs laiks, kopš tikšanās aprīlī Rīgā, kad šī dokumenta nozīme un saturs tika iezīmēts pirmajās sarunās. Ir gandarījums, ka izdevies rezultēt iesākto procesu ar dokumentu, kas nozīmīgs abu valstu sadarbībai un, pirmkārt, jau transporta nozares uzņēmējiem.”
„Krievija no savas puses ir iecerējusi caur Latviju un Liepājas ostu uz Eiropu novirzīt katru ceturto autopārvadātāju – tas liecina par vērienu un ieguvumiem ilgtermiņa sadarbībai”, memoranda nozīmi Liepājas mērs un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks.
Parakstītais memorands nosaka arī ekonomiskās attīstības veicināšanu abās valstīs, veidojot tranzīta koridoru ilgtermiņā, sakārtojot robežkontroli un auto rindas uz abu valstu robežām, kā arī paredz ceļu infrastruktūras sakārtošanu gan Latvijas, gan Krievijas pusē. Sadarbība noteikta vismaz uz 10 gadiem, bet projekta ekonomiskā dzīvotspēja jāizvērtē divu mēnešu laikā.
Liepājas speciālā ekonomiskās zonas pārvalde un Liepājas ostas apstiprina ieinteresētību projekta attīstībā, kas ļautu attīstīt un uzlabot prāmju satiksmi ar Liepājas ostu, palielinot reisu skaitu un kravu apgrozījumu.
Kā norādīja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš, jau šobrīd Liepājas osta nodrošina labvēlīgu cenu politiku un ievērojumu atbalstu prāmju satiksmei un ir patiesi ieinteresēta, lai kravu pārvadājumi un ro-ro tipa kravu apgrozījums pieaugtu. Palielinoties autopārvadājumiem caur Liepājas ostu un palielinoties prāmju skaitam - Liepājai tiks nodrošināta lielāka atpazīstamība un dos darbu uzņēmumiem, kas strādā apkalpojošā sektorā, nodrošinot autopārvadātājiem un prāmja līnijām nepieciešamo servisu.
Liepājas ostā jau gadu veiksmīgi darbojas atjaunotā prāmju satiksme maršrutā Liepājas –Traveminde (Vācija) divas reizes nedēļā . Prāmju satiksmi nodrošina Liepājas ostas kompānija „Terrabalt” sadarbībā ar vienu no lielākajām Eiropas prāmju kompānijām – Scandlines. Liepājas ostai tas nodrošina stabilu ģenerālkravu apgrozījuma pieaugumu.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30