Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas speciālā ekonomiskā zona atgādina par sevi un meklē jaunus sadarbības partnerus
18. maijs, 2011
Pēdējā mēneša laikā Liepājas speciālā ekonomiskā zona piedalījusies divās starptautiskās transporta un loģistikas nozares izstādēs - „Trans Russia 2011” Maskavā, Krievijā un „Transport and Logistics 2011” Minhenē, Vācijā. Abas izstādes pulcēja lielākos kravu pārvadātājus, transporta un loģistikas nozares speciālistus un ir apmeklētākās savā nozarē. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde arī šoreiz piedalījās kopējā Latvijas delegācijas sastāvā.
Maskavas konference un izstāde ir viens no saturīgākajiem transporta forumiem. Arī šajā reizē pamatjautājums bija tranzīts, dzelzceļa attīstība un ostu politika. Latvijai un arī Liepājas ostai viens no būtiskākajiem jautājumiem bija Krievijas kravu plūsma caur mūsu valsts ostām. Kā norādīja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntras Krieviņš, Liepājas ostas var lepoties ar kvalitāti un darba organizāciju, kas ļauj piesaistīt arvien jaunas kravas. Tas esot svarīgi, jo šobrīd tiek paplašināti divi no esošajiem beramo kravu termināliem. Tāpat tika meklēti jauni sadarbības partneri Krievijas autopārvadātāju vidū, kas varētu palielināt ro-ro kravu plūsmu.
Izstādē piedalījās 32 valstu pārstāvji un bija pārstāvēti kravu pārvadātāji, ekspeditori, dzelzceļu operatori, ostas un kravu termināli, kravu pārvadāšanas un apstrādes aprīkojumu ražotāji, muitas brokeri un apdrošināšanas kompānijas. No Liepājas piedalījās tādi uzņēmumi kā SEZ SIA „Terrabalt”, SEZ AS „Liepājas osta LM”, SEZ SIA „Transit service” u.c.
„Transporta un loģistikas nozarē visticamāk krīze ir pārvarēta”, atzīst Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš, atgriežoties no abām izstādēm. Starptautiskajās transporta un loģistikas izstādēs neviens nemēģinot atrast ko pilnīgu jaunu, bet esot svarīgi atkal un atkal par sevi atgādināt un spodrināt vai atjaunot sadarbību.
Minhenē izstādē „Transport and Logistics 2011” piedalījās 2000 dalībnieki no 59 valstīm. Tās laikā notika tikšanās arī ar Scandlines pārstāvjiem, lai pārrunātu prāmju satiksmes aktualitātes, uzsverot tās nozīmi visa reģiona attīstībā.
Starptautiskās transporta un loģistikas izstādes - „Trans Russia’2011”, kas notika Maskavā, Krievijā no 26.- 29. aprīlim un „Transport and Logistics 2011”, kas notika Minhenē, Vācijā no 10.-13. maijam - ir vienas no ievērojamākajām un lielākajām gan Eiropā, gan visā pasaulē.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas līdzdalību izstādēs „Trans Russia'2011” un loģistikas izstādes - „Trans Russia’2011”, kas notika Maskavā, Krievijā no 26.- 29. aprīlim un „Transport and Logistics 2011” atbalstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ES struktūrfondu projekta „Uzņēmējdarbības un inovācijas„ programmas „Ārējo tirgus apgūšana- ārējais mārketings” ietvaros.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30