Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Jauniešus iepazīstina ar moderno metālapstrādi un mašīnbūvi
06. marts, 2017
Atzīmējot Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) 20 gadu jubileju un uzsverot pieprasījumu pēc kvalificētiem inženiertehnisko nozaru speciālistiem darba tirgū, piecas dienas, no 6. – 10. martam, Liepājā viesojas TehnoBuss.
TehnoBuss ir ceļojoša laboratorija, kuras mērķis ir atraktīvā un uzskatāmā veidā iepazīstināt jauniešus ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un radīt interesi par mašīnbūvi un metālapstrādi.
Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis, uzsver: “Irsvarīgi radīt interesi par metālapstrādi un mašīnbūvi jauniešos jau skolā, lai brīdī, kad jāpieņem lēmums par profesijas izvēli, būtu priekšstats par ražošanas uzņēmumos nepieciešamajām profesijām. Šodien metālapstrāde un mašīnbūve ir mūsdienīgas nozares, kas izmanto modernas tehnoloģijas, nodrošinot konkurētspējīgu atalgojumu. Tā ir lieliska iespēja skolu jaunatnei klātienē vērot un līdzdarboties dažādos procesos. Ne velti Tehnobusu rotā uzraksts - “Uzzini par moderno mašīnbūvi un metālapstrādi.””
Attīstoties mašīnbūves un metālapstrādes uzņēmumiem Liepājā, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritorijā pieaug nepieciešamība pēc kvalificētiem nozares speciālistiem.
6. un 7. martā TehnoBuss atradīsies pie DALB 5. vidusskolas, 8. martā pie Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas, bet 9. un 10. martā pie Liepājas Raiņa 6. vidusskolas. TehnoBusa vizīti Liepājā organizē LSEZ pārvalde un Liepājas Izglītības pārvalde.
Liepājas speciālā ekonomiskā zona (LSEZ) tika izveidota 1997. gada 1. martā un pastāv līdz 2035. gada 31. decembrim. LSEZ ir daļa Liepājas pilsētas, kurā uzņēmēji var iegūt atbalstu investīcijām un iespēju ātrāk attīstīt savu uzņēmējdarbību. LSEZ kapitālsabiedrības saņem tiešās nodokļu atlaides no uzkrātās ieguldījumu summas ražošanas un infrastruktūras attīstībā un modernās tehnoloģijās. Tās uzdevums ir piesaistīt ieguldījumus ražošanas un infrastruktūras attīstībai un jaunu darbavietu radīšanai Liepājā, veicināt Liepājas reģiona attīstību.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30