Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas jaunieši rada biznesa idejas Viedokļu darbnīcā
30. marts, 2017
Šodien, 30. martā, Liepājas muzejā aktīvi Liepājas vidusskolēni un Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi dalījās savās idejās par nākotnes biznesa idejām un salīdzinoši īsā laikā no pieejamajiem materiāliem radīja jaunus produktus. Radošo konkursu ar aktīvu izzināšanu, domāšanu, radīšanu veselīgā konkurencē ar līdzīgiem - viedokļu darbnīca “Liepāja Tava nākotne” jau trešo gadu rīko Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvalde sadarbībā ar Liepājas Universitāti, Liepājas Valsts tehnikumu un LIAA Liepājas Biznesa inkubatoru. Jauniešu sniegumu vērtēja žūrija, kuras redzējumā interesantākās biznesa idejas un to pasniegšanas veids bija Liepājas Valsts tehnikuma komandai skolotājas – Lindas Kravcovas vadībā.
Kā atklājot radošo konkursu Viedokļu darbnīcu “Liepāja Tava nākotne” uzsvēra LSEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš, jaunieši ir tie, kas veidos Liepājas uzņēmējdarbības vidi pēc 10, 20, 30 gadiem un svarīgi ir gan izprast pagātnes un tagadnes procesus biznesa vidē, gan spēt radīt idejas, kuras būs dzīvotspējīgas nākotnē.
Jauniešus aktīvi domāt un izzināt mudināja LIAA Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs Atis Egliņš - Eglītis, uzsverot, ka ir daudz radošu profesiju, bet radošums īpaši piestāv uzņēmējdarbībai. “Lielā mērā biznesa idejas dzīvotspēja ir atkarīga no tā cik tā ir unikāla un īpaša, cik radoši uzņēmējs ir attīstījis pakalpojumu vai produktu.”
Radošais konkurss norisinājās 3 kārtās. Vispirms jauniešiem bija jāatbild uz 9 jautājumiem par Liepājas speciālo ekonomisko zonu un Liepājas ostu. Jautājumi bija dažādi – bija nepieciešamas gan zināšanas, gan arī radoša pieeja un personīgais redzējums. 2. kārtā visas komandas saņēma vienādus izejmateriālus un 20 min. laikā bija jārada jauns, orģināls produkts. Bija gan biznesa idejas, kuras varētu ieviest jau tuvākajā laikā, piemēram gan soma ar latvju aizsardzības zīmēm, gan mugursoma, ko bērns var pilnveidot atbilstoši savām vēlmēm. Tika piedāvāti arī dažādu produktu prototipi – sākot no mobilā telefona turētāja līdz pat mīnu meklētājam ar nosaukumu “Krabis” un lidmašīnai ar īpašu aizsardzību stipra vēja apstākļos.
3.kārtā jaunieši prezentēja savu mājas darbu – “Mans uzņēmums Liepājā – 2027. gadā” – bija gan uzņēmumi, kas nodrošinās aktīvās atpūtas iespējas, gan ražos ceļu būves materiālu, gan suvenīrus.
Jauniešu radošās idejas vērtēja īpaši izveidota žūrija – LSEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš, Liepājas ostas nomnieku asociācijas vadītājs Jānis Ēlerts, “Lesjofors Springs LV” LSEZ SIA direktors Ingars Jaunzems, PIKC Liepājas Valsts tehnikums direktors Agris Ruperts, LiepU studiju programmas “Biznesa organizāciju vadība” direktore Aija Kairēna.
Žūrija vērtēja gan jauniešu zināšanas, gan idejas, gan to pasniegšanas veidu, lietderību un dzīvotspēju. Visi radošā konkursa dalībnieki saņēma piemiņas balvas, bet īpašas balvas bija pirmo trīs vietu ieguvējiem. 3. vietu un veicināšanas balvu – Lāzertags Blue Shock Race Kartinga hallē ieguva Liepājas Valsts tehnikuma komanda skolotājas Māras Birzes vadībā, 2. vietu un kopīgus izbraucienus ar elektrokartingiem Blue Shock Race Kartinga hallē ieguva Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas komanda skolotājas Jutas Birznieces vadībā. 1. vietu un galveno balvu – ekskursiju ar atraktīviem elementiem “Vienas dienas piedzīvojums Liepājas speciālajā ekonomiskajā zonā” ieguva Liepājas Valsts tehnikuma komanda skolotājas Lindas Kravcovas vadībā.
Jaunieši arī norādīja kas pirmais nāk prātā, pieminot Liepājas speciālo ekonomisko zonu, un tas ir:
1.
nodokļu atvieglojumi;
2.
infrastruktūras nodrošināšana;
3.
kuģi, metāla transportēšana;
4.
Tālivaldis Vēsmiņš un osta;
5.
pilsētas attīstība;
6.
brīvība, nākotne, turība.
Savukārt LSEZ 20 gadu jubilejā jaunieši vēlēja gan ražot 20 reizes vairāk, gan daudz jaunu darbavietu un inovatīvu uzņēmumu, gan lai viņu uzņēmums būtu viens no LSEZ veiksmes stāstiem.
Liepājas speciālā ekonomiskā zona (LSEZ) tika izveidota 1997. gada 1. martā un pastāv līdz 2035. gada 31. decembrim. Liepājas SEZ ir daļa Liepājas pilsētas, kurā uzņēmēji var saņemt nodokļu atlaides, atbalstu investīcijām un iespēju ātrāk attīstīt savu uzņēmējdarbību. LSEZ kapitālsabiedrības saņem tiešās nodokļu atlaides no uzkrātās ieguldījumu summas ražošanas un infrastruktūras attīstībā un modernās tehnoloģijās. Tās uzdevums ir piesaistīt ieguldījumus ražošanas un infrastruktūras attīstībai un jaunu darbavietu radīšanai Liepājā, veicināt Liepājas reģiona attīstību.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30