Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Rekonstruēs Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuvi
20. аprīlis, 2017
23. aprīļa vakarā, ap plkst. 20:00, VAS “Latvijas dzelzceļš” uzsāks Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuves rekonstrukciju, ierobežojot satiksmes plūsmu vienā virzienā. Darbi notiks naktīs - laika posmā no pusnakts līdz 5:40, kad sāk kursēt pirmais satiksmes autobuss, bet dienā pārbrauktuve būs atvērta satiksmei. VAS “Latvijas dzelzceļš” plāno, ka darbus paveiks nepilnas nedēļas laikā.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un, lai izvairītos no sastrēgumiem Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuves rekonstrukcijas laikā, izmantot nedaudz garāku ceļu un Cukura ielas pārbrauktuvi. Uldis Hmieļevskis arī uzsver, ka tie ir plānoti remontdarbi, kuru mērķis ir mazināt sastrēgumus un uzlabot satiksmes plūsmas intensitāti pār dzelzceļa pārbrauktuvi. Tuvākās nedēļas laikā Liepājas pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde uzsāks arī autobusa pieturas pārcelšanu, izveidojot papildus joslu, kas arī mazinās sastrēgumus un uzlabos satiksmes plūsmas no Laumas mikrorajona uz centru.
Lielākie sastrēgumi Kalpaka un Raiņa ielās, ja nav slēgta pārbrauktuve, parasti veidojas rīta un vakara stundās, braucot no Laumas mikrorajona uz pilsētas centru. Kā liecina iepriekš veiktais pētījums un iedzīvotāju aptauja, sastrēgumiem ir vairāki iemesli. Pirmkārt, satiksmes plūsmu kavē autobusa pietura Kalpaka ielā pirms pārbrauktuves. Ja autobuss ir apstājies pieturā un autovadītāji nepārkāpj satiksmes noteikumus un nešķērso nepārtraukto līniju, veidojas sastrēgums. Otrkārt, satiksmes plūsmu kavē sliktais pārbrauktuves stāvoklis, kas veicina braukšanas ātruma samazināšanu, kā arī Raiņa, Kapsētas, 1905. gada ielas krustojums, kas intensīvas satiksmes gadījumā kavē transporta plūsmu.
Atgādināsim, ka, sadarbībā ar Liepājas domi, jau 2016. gada nogalē tika uzsākti darbi, lai kompleksi risinātu sastrēgumu problēmas Raiņa un Kalpaka ielās pie dzelzceļa pārbrauktuves. Vispirms nomainīja luksoforu vadības bloku Raiņa, Kapsētas un 1905. gada ielu krustojumā, kam sekoja gājēju izsaukuma pogu uzstādīšana. Veiktie darbi ļauj uzlabot un optimizēt luksoforu darbību, atbilstoši reālajai satiksmes plūsmai. 2017. gada Liepājas pašvaldības budžetā satiksmes plūsmas uzlabošanai Raiņa un Kalpaka ielās novirzīti 57 tūkst. euro.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30