Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
LSEZ valde atbalsta zemes nomas rezervēšanas līguma slēgšanu Karostas industriālā parka teritorijā
26. аprīlis, 2017
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde, izvērtējot iesniegtos dokumentus un atbalstot uzņēmēja vēlmi paplašināties, nolēma rezervēt zemesgabalus Liepājā: Lazaretes iela 6C, Lazaretes iela 6B, Virssardzes iela 9, un Virssardzes iela 11 (precīzas platības un adreses tiks noteiktas pēc zemesgabalu apvienošanas) nomas tiesības J.J. Stal Holding A/S uz vienu gadu metāla izstrādājumu ražošanas ēku būvprojekta minimālā sastāvā izstrādei. J.J. Stal Holding A/S ir mātes uzņēmums LSEZ kapitālsabiedrībai “Jensen Metal”, kas strādā ar gada apgrozījumu 21,3 milj. eiro, ar darbu nodrošina 251 liepājniekus ar vidējo darba samaksu EUR 1091,00 mēnesī, kas ir vairāk nekā vidēji Liepājā un valstī kopumā.
2014. gada 24. septembrī starp Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Liepājas pilsētas pašvaldību tika noslēgta vienošanās par Eiropas Savienības fonda projekta “Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā” īstenošanu. Projekts paredzēja veikt Zemgales un Virssardzes ielu un ar to saistītās publiskās infrastruktūras rekonstrukciju, kā arī industriālo teritoriju rekultivāciju starp Zemgales un Virssardzes ielu. Projekts 2015. gada jūlijā tika pabeigts un sakārtotā teritorija turpat 20 ha platībā nodota ekspluatācijai.
Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks un LSEZ valdes loceklis Gunārs Ansiņš: “Ir patiess gandarījums, ka ieguldītais laiks, darbs un enerģija ir rezultējies ar pirmo zemes nomas rezervēšanas līgumu Karostas industriālajā parkā. J.J. Stål Holding A/S ir starptautiska kompānija un nopietns spēlētājs savā nozarē, kas nostiprinās Liepājā un līdz ar savas ražotnes būvniecības ieceri Karostā ir signāls citiem uzņēmējiem, ka Liepājas uzņēmējdarbības perspektīvās teritorijas ir piemērotas uzņēmējdarbībai.”
Pagājušajā gadā LSEZ “Jensen Metal” SIA paplašināja nerūsējošā tērauda izstrādājumu ražošanu un daļu no tās izvietoja blakus jaunuzceltajā ražošanas ēkā. Turpinot attīstību arī melnā metāla departamentā, esošās telpās bija arvien grūtāk organizēt efektīvu ražošanas procesu, kas ļautu pilnībā izmantotu uzņēmuma potenciālu, bet piedāvātās telpas melnā metāla izstrādājumu ražošanai neatbilda Dānijas kompānijas izaugsmes prasībām un efektīvai ražošanas plūsmai, uzsver J.J. Stål Holding A/S biznesa kontroliere Ieva Līmeža.
J.J. Stål Holding A/S biznesa kontroliere Ieva Līmeža: “Līdz ar to mātes uzņēmums J.J. Stål Holding A/S izskatīja dažādus piedāvājumus Eiropā un ilgtermiņā par piemērotāko atzina aptuveni 5 ha teritoriju Karostas industriālajā parkā. Lai arī ražošanas izvietošana citās telpās būtu īstermiņā ekonomiski izdevīgāka, tomēr priekšroku devām savām telpām. Galvenie faktori - kādēļ priekšroku devām Liepājai bija mūsu darbinieki, kas ir pierādījuši sevi ar savu darbu un Liepājas SEZ piedāvātajai teritorija Karostā, kura ir sakārtota un piemērota uzņēmējdarbībai ar pieejamu infastruktūru un inženierkomunikācijām. Tas palīdzēja izdarīt izvēli.”
Pirmajā posmā līdz 2018.gada beigām J.J. Stål Holding A/S plāno izbūvēt ražošanas telpas aptuveni 10 000 kv.m platībā, un jau ēku projektēšanas stadijā ietvert visas nepieciešamās specifikācijas ērtam un bezzudumu ražošanas procesam, ietverot arī maksimāli iespējamu automatizāciju Furnitūras ražošanas departmentam. LSEZ “Jensen Metal” SIA ir strauji augošs uzņēmums, kas vairākus pēdējos gadus palielina ražošanas apjomus un strādā ar ļoti ievērojamu apgrozījuma pieaugumu, kā arī saskata pozitīvas tendences nākotnē.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30