Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājā ieradīsies Jahtu regate
30. jūnijs, 2017
1. jūlija vakarā Liepājas Jahtu ostā piestās OLD CASTLE harbour regate, kuru rīko Klaipēdas jahtu klubs. Regate startēs un finišēs Klaipēdā. Kopumā plānots, ka Liepājas Jahtu ostā ienāks aptuveni 20 jahtas. Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints atzīst, ka, neskatoties uz vēsiem laika apstākļiem, tas būs lielākais jahtu skaits, kas pagaidām vienlaikus šosezon viesojies Liepājas Jahtu ostā.
Plānots, ka jahtu regates OLD CASTLE starts būs no rīta Klaipēdā, bet finišs vakarā Liepājā. Kā informē Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints, esot grūti pateikt cikos Liepājas ostas vārtos būs redzamas pirmās jahtas. Ja laika apstākļi, t.sk., vējš būs labvēlīgs, tad plānots, ka jahtas ienāks laika periodā no plkst. 21:00 līdz plkst. 23:00, bet jau no rīta dosies atpakaļceļā.
Kārlis Kints arī uzsvēra, ka tiek nopietni strādāts, lai nākotnē varētu piesaistīt vēl citas regates.
Aktīvā jahtu ostas sezona ir no aprīļa līdz septembra beigām. Šobrīd sezona rit pilnā sparā un ierodas jahtas gan no Vācijas, gan Lietuvas, gan citām valstīm, piemēram, arī no Itālijas un Norvēģijas.
KĀRLIS KINTS, Liepājas Jahtu ostas vadītājs: “Protams, Liepājas ostā dominē jahtas no Vācijas un Lietuvas, bet ģeogrāfija ir ļoti plaša. Jahtsmeņi īpaši novērtē, ka Liepājas Jahtu osta atrodas pilsētas centrā un ar kājām var viegli visu izstaigāt. Liela interese ir arī par Karostu, jo ienākot Liepājas ostā saulē spoži atspīd Sv. Nikolaja katedrāles zeltītie kupoli, kas rada interesi par šo pilsētas daļu arī tiem, kas iepriekš neko par to nav dzirdējuši.”
- Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā. 2016. gada sezonā Liepājas jahtu ostu apmeklēja 334 jahtas.

- Liepājas Jahtu osta šogad atkal ieguva vides un servisa kvalitātes simbolu – Zilo karogu.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30