Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Tranzīta un loģistikas nedēļā Astana EXPO 2017 pārstāvēta arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde
11. jūlijs, 2017
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis šonedēļ piedalās Tranzīta un loģistikas nedēļā Astana EXPO 2017, kuras laikā plānots stāstīt par Liepājas SEZ un Liepājas ostas iespējām un tikties ar Kazahstānas uzņēmējiem, lai turpinātu virzīt vairākus biznesa projektus par loģistikas centru un kravu apstrādes punktu izveidi Liepājas SEZ teritorijā.
Tranzīta un loģistikas nedēļu Astana EXPO 2017, atklāja ar konferenci “Globālās transporta kustības vīzija. Eirāzijas potenciāls”. Uzrunājot konferences dalībniekus, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš uzsvēra Liepājas ostas nozīmi tranzīta un loģistikas koridorā, norādot, ka Liepājā ir ne tikai neaizsalstoša, aktīva osta, bet arī industriālās teritorijas, kurās darbojas un attīstās loģistikas centri un ražošanas uzņēmumi.
Jānis Lapiņš, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks: “Liepājai ir tā sauktais “džentelmeņa komplekts”- dzelzceļš, osta, autoceļi un no šā gada 16. maija arī atjaunota regulāra aviosatiksme. Jau šobrīd mums ir veiksmīga sadarbība ar Kazahstānas uzņēmējiem, kas savas kravas nosūta, izmantojot Liepājas ostas iespējas. Tāpat ir uzsākti vairāki sadarbības projekti un Astanas EXPO izstāde un Tranzīta un loģistikas nedēļa ir īstā vieta un laiks, lai stiprinātu jau esošo sadarbību un dibinātu jaunus kontaktus.”
Liepājas SEZ konferencē prezentē Liepājas ostu un iespējas Liepājas SEZ teritorijā izveidot loģistikas centrus un kravu apstrādes punktus.
Uldis Hmieļevskis, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos: “Kazahstāna ir dabas veltēm bagātā valsts un nozīmīgs tranzīta tirgus spēlētājs, kas saukts par “Vārtiem uz Āziju”. Kravu plūsma no Ķīnas Eiropas virzienā plūst tieši caur Kazahstānu, tāpēc mums svarīgi, lai šie vārti būtu plaši atvērti Liepājas virzienā. Vienlaikus, izmantojot konferences iespējas, tiekamies ar Kazahstānas uzņēmējiem, lai pārrunātu un virzītu vairāku projektu realizāciju Liepājā.”
Tranzīta un loģistikas nedēļas ietvaros trešdien, 12.jūlijā, notiks diskusija „Konteinerpārvadājumu attīstība Eirāzijas teritorijā”, bet ceturtdien, 13.jūlijā, pasākumu cikla noslēgumā norisināsies diskusija „„Zaļās ekonomikas” attīstība transporta sektorā”, akcentējot EXPO Astana 2017 vadmotīvu “Nākotnes enerģija”. EXPO Astana 2017 Latvijas paviljona organizētājs ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Izstādē piedalās vairāk nekā 30 uzņēmumu, tostarp koncerns “Latvijas dzelzceļš”, Rīgas Brīvostas pārvalde, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde un citi.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30