Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas SEZ pārvalde aicina uz pasākumu un filmu vakaru “Profesija: zvejnieks”
22. februāris, 2018
Šodien, 22. februārī, plkst. 18:00, Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, notiks pasākums un dokumentālo filmu vakars “Profesija: zvejnieks”. Pasākums tiek organizēts izstādes “Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20” pasākumu cikla ietvaros.
Lai arī dzīvojam pie Baltijas jūras un zvejnieka profesija ir sena un tradīcijām bagāta, tas nav viegls darbs un ikdienā bieži jārēķinās ar dažādām dabas parādībām kā stiprs vējš, augsti viļņi, apledošana u.c.
Kā atzīst vairāku zvejniecības uzņēmumu vadītāji, darbs jūrā ir interesants, bet prasa izturību, fizisku spēku un jābūt gatavam izaicinājumiem. Diemžēl mūsdienās arvien mazāk jauniešu izvēlas zvejnieka profesiju. Pasākuma laikā Liepājas SEZ pārvaldes Hidrogrāfijas grupas vadītājs Dainis Enģelis un loču kuģa “Ausma” kapteinis Oskars Kadeģis, kuri ir arī pieredzējuši zvejnieki, dalīsies savā pieredzē par ikdienas darbu jūrā un par zvejniecību kā dzīves aicinājumu.
Pasākuma ietvaros tiks demonstrētas divas Ivara Selecka dokumentālās filmas par zvejniecību, zvejnieku ikdienu, lomiem un vētrām – “Krasts” un “Sāļā dzīve”. Pirms filmu demonstrēšanas savās atmiņās par filmu uzņemšanu dalīsies filmu režisors Ivars Seleckis.
Filma “Krasts” (1963) stāsta par ikdienas dzīvi vairākos zvejnieku ciemos Baltijas jūras piekrastē, savukārt filmā “Sāļā dzīve” (1996) atainota Papes, Jūrmalciema un Bernātu zvejnieku dzīve un ikdiena.
Pasākums tiek organizēts izstādes “Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20” pasākumu cikla ietvaros. Pasākumu ciklā interesentiem ir iespēja iepazīt Liepājas ostas vēsturi, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas vēsturi un darbību, kā arī uzzināt interesantus faktus par Baltijas jūras piekrasti, tās procesiem un klimata pārmaiņu ietekmi uz jūras krastiem.
Izstāde “Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20” veltīta Liepājas ostas vēsturei un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas 20 gadu jubilejai. Izstādē var iepazīties ar būtiskākajām ostas vēstures norisēm no 17. gadsimta beigām līdz mūsdienām, kā arī ar izstādes materiāliem, kas veltīti Liepājas SEZ vēsturei, būtībai un darbības pamatprincipiem.
Izstāde “Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20” Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, skatāma līdz 22. jūnijam.
Ieeja uz lekciju un filmu vakaru – bez maksas.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30