Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Aicina pieteikties Kuršu Vikingu liellaivu sacensībām
20. jūnijs, 2016
Lai godātu Liepājas kā jūras un ostas pilsētas vēsturi un tradīcijas, Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde” sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, SIA “Tūrisma attīstības grupa” un biedrību Tūrisma klubs “Oga” Jūras svētku laikā, 9. jūlijā rīkos “Jūrasbraucēju Kuršu Vikingu liellaivu sacensības”, kas būs sportiska, atraktīva un interesanta aktivitāte un varētu kļūt par jauku un ikgadēju tradīciju.
Sacensības norisināsies 9.jūlijā no pulksten 13 Liepājas promenādē pie Liepājas jahtu ostas piestātnes Jūras svētku ietvaros. Jūrasbraucēju Kuršu Vikingu liellaivu sacensībām visi interesenti aicināti pieteikt līdz 4.jūlijam vai līdz pieteikušās būs 20 komandas. Sacensībām var piedalīties komandas piecu cilvēku sastāvā. Lai pieteiktos sacensībām, jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa šeit: http://ej.uz/LaivuSacensibas
Kā atzina Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūras pārvalde” vadītājs Juris Jirgens, ir svarīgi Liepājai kā pilsētai pie jūras, veidot stabilas Jūras svētku tradīcijas un papildināt jau ikgadējās aktivitātes ar jaunām. Liellaivu airēšanas sacensības labi iederas jau esošajā piedāvājumā, dodot iespēju arī pārbaudīt savu varēšanu liellaivas airēšanā, kā to darījuši senie kurši, kas reiz šeit dzīvojuši un iedibinājuši jūrniecības tradīcijas.
“Pirmās rakstiskās liecības par pilsētu, ostu un drosmīgajiem kuršu jūrasbraucējiem ir saglabājušās no 13. gadsimta un iespējams tāpēc šodien varam lepoties ar savu ostu un mūsu jūrasbraucējiem. Tas arī bija idejas pamatā, lai kopīgi ar Kultūras pārvaldi un Tūrisma klubu “Oga” vēlētos iedibināt jaunu tradīciju – Jūrasbraucēju Kuršu Vikingu liellaivu sacensības. Domāju, ka airēšanas sacensības ar liellaivām būs interesantas aktīvajiem un sportiskajiem liepājniekiem, lai pārbaudītu savu varēšanu netradicionālā veidā”, norāda Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš.
Sacensību galvenais tiesnesis Raimonds Reinis uzsver, ka lai arī tiks vērtēts komandas izskats un atraktivitāte, galvenais tomēr būs sportiskā varēšana pēc iespējas ātrāk veikt noteikto distanci. Airēšanas sacensības notiks ar Kuršu Vikingu liellaivām. Komandām ar liellaivām būs jāveic 200 -250 m distance Liepājas tirdzniecības kanālā iepretim Liepājas jahtu ostai. Tie, kuri vēlas iepazīties ar liellaivām, aicināti veikt treniņbraucienus Ālandas upē 29.jūnijā no pulksten 18 līdz 22 Grobiņā “Kuršu Vikingu apmetnē”.
Kuršu Vikingu liellaivu sacensību uzvarētāji iegūs Ceļojošo kausu un visi kopā varēs atpūsties Liepājas Olimpiskā centra “Baseins&SPA”. Savukārt, komandas, kuras iegūs 2. un 3. vietu saņems pārsteigumu balvas. Organizatori apbalvos arī komandu ar atraktīvāko noformējumu.
Kā ziņots iepriekš, šī gada 9.jūlijā no pulksten 11 Liepājas promenādē norisināsies Jūras svētki, kas šogad apmeklētājiem piedāvās deviņus spēcīgus, aizraujošus un krāšņus viļņus, pasākumā transformējot tos deviņās aktivitātēs. Jūras svētki tiks atklāti ar piemiņas brīdi bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Tradicionāli ar savu piedāvājumu liepājniekus un Liepājas viesus priecēs amatnieku un mājražotāju tirgus, kurā varēs iegādāties dažādus labumus visas dienas garumā. Muzikālo baudījumu apmeklētājiem sniegs Normunds Rutulis un Zvejnieku dēli, Aminata, grupa “Dakota”, Dailes teātra aktieru ansamblis “Ilga” ar koncertprogrammu “Mīļā, mans kuģis tālu jūrā”, grupa “Cepumi” un mūziķi Rassell & Sabīne Berezina. Mazajiem liepājniekiem organizatori būs sarūpējuši bērnu programmu, savukārt, aktīvās dzīves piekritēji varēs piedalīties netradicionālajās sporta spēlēs.
Visas svētku aktivitātes ir bezmaksas.
Jūras svētkus organizē Liepājas Kultūras pārvalde, sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, Liepājas Ostu, Liepājas Leļļu teātri, mākslas galeriju “Klints”, biedrību “Mākslas pasāža RADI”. Visas svētku aktivitātes ir bezmaksas.
Svētkus atbalsta tūrisma aģentūra “AP SAULI”, radio “Star FM”, koncertzāle “Lielais dzintars”, Liepājas teātris, elektrodivriteņu ražotājs SIA "Blue Shock Bike", Liepājas Olimpiskais centrs, “Rally Liepāja”, SIA “Žaime Sandals”, SIA “Lauma Fabrics”, Fontaine Enterprises Inc., Liepājas muzejs, Liepājas Simfoniskais orķestris, Liepājas aktīvās atpūtas un veikborda parks “BB wakepark” , festivāls “LMT SummerSound”, fitnesa klubs “Olymp SPORTS”, vasaras kafejnīca “Mulberry”, piedzīvojumu parks “Tarzāns”, veikals “TOP Shop”, “Dillī Dallī brīnumzeme”, deju studija “Z-Dance Studio”, viesnīca “Pie Jāņa brāļa” un kempings “Ērgļi”.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30