Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Jau rīt Liepājas Jahtu ostā pacels Zilo karogu
27. maijs, 2016
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Jahtu ostā jau rīt, atkal, svinīgi pacels Zilo karogu, kas apliecina labu vides un servisa kvalitāti. Liepājas jahtu osta ir viena no divām Jahtu ostām Latvijā, kas šogad var lepoties ar pasaulē vienu no populārākajiem tūrisma ekosertifikātiem, pozicionējot to blakus Stokholmas, Gdaņskas un citām Eiropas un pasaules jahtu ostām.
Liepājas Jahtu ostā 28. maijā svinīgā ceremonijā tiks pacelts Zilais karogs. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka pienākumu izpildītājs Jānis Lapiņš uzsver: “Liepājas jahtu osta var būt lepna, ka atrodas pašā pilsētas centrā, kas dod daudz priekšrocības, bet uzliek arī pienākumu rūpēties par infrastruktūras attīstību un laba servisa nodrošinājumu. Liepājas Jahtu ostas rūpes par vidi un noteikto kritēriju stingru ievērošanu dod pienesumu pilsētas tūrisma nozarei un ir kā skaista rota, un vizītkarte Liepājas ostai”.
Liepājai kopumā šogad ir piešķirti 4 Zilie karogi. Vispirms 28. maijā Zilo karogu uzvilks DR rajona pludmalē, tad centrālā pludmalē pie glābšanas stacijas, bet plkst. 13.00 jūras meita kopā ar longbordistiem ieradīsies Liepājas Jahtu ostā, lai svinīgi paceltu jau trešo Zilo karogu. Par godu šim nozīmīgajam notikumam pēc svinīgās ceremonijas viesi varēs doties izbraucienā pa Liepājas ostu ar kuģīti “Četri vēji”, par simbolisku samaksu - 1 euro. Izbraucieni plānoti plkst. 13:30 un 14:30. Savukārt jaunākā paaudze, kopā ar vecākiem, par simbolisku cenu - 1 euro varēs izmēģināt košos katamarānus 20 min. garā izbraucienā, jau no plkst. 12:00 – 15:00.
Jau tuvākā gaida laikā tiek plānoti ieguldījumi, lai Liepājas Jahtu ostu paceltu jaunā kvalitātē, nodrošinot iespēju vienlaicīgi pieņemt līdz pat 100 jahtām, norāda Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis un atzīst, ka jādomā un jāstrādā, lai jau tuvākajos gados Liepājai piesaistītu arvien vairāk jahtu un kādu no starptautiskajām jahtu regatēm.
Aizvadītā sezonā, Liepājas Jahtu ostu apmeklēja 330 jahtas un lielākā daļa no tām bija no Vācijas. Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints: “Vācieši esot patīkami pārsteigti par Liepāju un augstu novērtē servisu, apliecinot, ka arī nākamgad noteikti atbrauks un ieteiks to arī citiem burātājiem. Vācijas jahtu īpatsvars arī pamudināja šopavasar doties pieredzes apmaiņas braucienā pa Vācijas jahtu ostām, lai veidotu sadarbību informācija apmaiņā un ieinteresētu Vācijas jahtsmeņus atbraukt arī līdz Liepājai. Kāda būs atdeva, par to varēs spriest sezonas beigās, apkopojot statistikas datus. Vēl bieži viesi Liepājā ir jahtas no Lietuvas, Somijas, Polijas un Zviedrijas.
Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās. Latvijā FEE International pārstāv nodibinājums „Vides izglītības fonds”. Kopumā starptautiskā žūrija šogad ir apstiprinājusi Zilā Karoga piešķiršanu Latvijā 17 peldvietām un 2 jahtu ostām.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30