Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas osta meklē jaunas sadarbības iespējas
20. maijs, 2016
19. maijā Rīgā norisinājās Vācijas – Latvijas jūrniecības forumu “German – Latvian Maritime Forum”, kurā aktīvi piedalījās arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde un Liepājas osta. Pasākuma mērķis bija veicināt Vācijas un Latvijas transporta un loģistikas nozares uzņēmumu sadarbību, foruma laikā pārrunājot šī brīža nozares aktualitātes, kā arī klātienē stiprinot esošos kontaktus un veidojot jaunus biznesa sakarus starp Vācijas un Latvijas ostu uzņēmumiem, transporta un loģistikas nozares pārstāvjiem.
Forumu “German – Latvian Maritime Forum” atklāja Rīgas pilsētas vicemērs un Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks, Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute (Rolf Schütte) un Hamburgas ostas mārketinga organizācijas „Hafen Hamburg Marketing” izpilddirektors Aksels Materns (Axel Mattern). Foruma dalībnieki iepazinās ar Latvijas-Vācijas ekonomisko sadarbību un aktualitātēm Latvijas transporta nozarē. Ostu pārstāvji no Vācijas un Latvijas trīs lielākajām ostām – Rīgas, Ventspils un Liepājas prezentēja platformas sadarbībai jūras transporta un ostu jomā. Noslēgumā norisinājās spraiga paneļdiskusija, kurā ostu vadītāji un uzņēmēji diskutēja par ģeopolitisko situāciju un tās ietekmi uz kravu pārvadājumiem, iezīmējot nākotnes sadarbības iespējas un apzinot riskus, kas saistīti kravu pārvadājumu daudzumu un intensitāti.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka p.i. Jānis Lapiņš uzsvēra foruma nozīmi, norādot, ka šā brīža ģeopolitiskajā situācijā svarīga ir jebkura sadarbība, jebkura pieredze, kas var veicināt stabilu kravu plūsmu, nodrošinot veiksmīgu preču apmaiņu tranzītkoridorā starp austrumiem un rietumiem, tāpat bija svarīgi nostiprināt un veicināt jau esošo prāmju satiksmes Liepāja –Traveminde (Vācija) attīstību jaunā kvalitātē.
Šonedēļ notika arī Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas rīkotās Ķīnas un 16 Centrālās un Austrumeiropas valstu (16+1 formāts) transporta ministru sanāksmes un biznesa konference, kuras mērķis bija sekmēt sadarbību starp valstīm transporta un loģistikas jomā. Biznesa konferences ietvaros 18.maijā Ķīnas uzņēmēji apmeklēja Liepājas speciālo ekonomisko zonu un Liepājas ostu, lai iepazītos ar ostas darbību, piedāvātajiem pakalpojumiem un investīciju projektiem.
Ķīnas uzņēmēju delegācija, kuras sastāvā bija arī Ķīnas dzelzceļa kompānijas ģenerāldirektors Čengs Hiandogs, izrādīja interesi par Liepājas ostas attīstības iespējām, kā arī iepazinās ar ostas stividorkompāniju darbību, t.sk. “Terrabalt” terminālu, kas sadarbībā ar prāmju operatoru “Stena Line” nodrošina prāmju satiksmi no Liepājas uz Travemindi (Vācija) un Nīneshamnu (Zviedrija).
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30