Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Topošais Liepājas Interjera muzejs ar LSEZ SIA “DG Termināls” īpašnieka Aivara Millera gādību iegūst pirmos eksponātus
15. аprīlis, 2016
Liepājas muzejs saņēmis dāvinājumu EUR 8500,00 no LSEZ SIA “DG Termināls” īpašnieka un direktora Aivara Millera par ko muzejs iegādājies vairākus nozīmīgus un vērtīgus eksponātus topošajam Interjera muzejam. Liepājas dome šobrīd īsteno projektu, lai saglabātu kultūrvēsturisko mantojumu – namu Kungu ielā 24, Liepājā, kas ir pazīstams arī kā Pētera I namiņš, jo, kā vēsta leģendas, 1697. gadā sava Liepājas apmeklējuma laikā Krievijas cars apmeties Madame Hoyer viesnīcā.
Par dāvinātajiem līdzekļiem Liepājas muzejs iegādāsies baroka stila skapi un baroka bufeti, kā arī restaurēs baroka laikmeta skapi, kas atrodas Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē un ko draudze nolēmusi dāvināt Liepājas muzejam Pētera I namiņa interjera iekārtošanai. Kā uzsvēra Liepājas muzeja direktora Dace Kārkla, ikviens autentisks 17. gadsimta priekšmets ir pietiekami dārgs un tos var iegādāties tikai Eiropas izsoļu namos, līdz ar to nenovērtējams ir uzņēmēja Aivara Millera dāvinājums EUR 8 500,00, kas dos iespēju iegādāties veselu interjera priekšmetu ansambli.
Liepājas muzejs jau iepriekš veiksmīgi sadarbojies ar uzņēmēju Aivaru Milleru, kurš norāda uz nenovērtējamo Liepājas kultūrvēsturisko mantojumu, kuru noteikti vajadzētu saglabāt, restaurēt un saglabāt nākamajām paaudzēm, vienlaikus padarot to pievilcīgāku ne tikai liepājniekiem, bet arī pilsētas viesiem un tūristiem.
Šobrīd, paralēli projekta un tehniskās dokumentācijas izstrādei, Liepājas muzejs, sadarbībā ar arhitekti Liesmu Markovu, strādā, lai veidotu interjeru, atbilstošu 17. gadsimta tendencēm. Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis atzīst, ka vēsturiskās ēkas Kungu ielā 24, saglabāšana un atjaunošana ir bijusi svarīga vienmēr, tikai vēlmes nav sakritušas ar iespējām, taču šobrīd visi nosacījumi liecina, ka tāda iespēja ir un tā noteikti ir jāizmanto.
Liepājas dome, izmantojot ES struktūrfondu finansējumu, plāno 2017./2018. gadā uzsākt Madame Hoyer viesnīcas restaurāciju. Īstenojot investīciju piesaisti un objekta satura attīstību, tiks izveidoti jauni eksportspējīgi tūrisma produkti, kas veicinās Latvijas un Liepājas atpazīstamību citās pasaules valstīs: 17. gadsimta interjera muzejs; 17. gadsimta krogs un kulinārais mantojums. Kā liecina vēstures dokumenti, pateicoties Liepājas ostas attīstībai un tirdzniecības sakariem, 17. gadsimtā Liepājā nonāca dažādas preces gan no Holandes, gan citām Eiropas valstīm, bet liepājnieku ēdienkarte bija ļoti daudzveidīga un tajā bija iekļauti pat citrusaugļi.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30