Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas un Klaipēdas Jahtu ostas veidos sadarbību
17. marts, 2016
“Mēs neesam konkurenti, bet sadarbības partneri, kuriem ir svarīgi nodrošināt labu jahtu servisu” – tāda ir galvenā atziņa, ko vienas dienas pieredzes apmaiņas tikšanās laikā Klaipēdā guva “Klaipēdas Jahtu kluba” direktors Gedeminas Meškauskas un Liepājas ostas aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis. Jau vistuvākajā laikā plānots noslēgt sadarbības līgumu starp Liepājas un Klaipēdas Jahtu ostām.
Gan Liepājas, gan Klaipēdas jahtu ostas ir līdzīgās situācijās – ir daudz ideju un vēlme tās attīstīt, turklāt gan Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, gan “Klaipēdas jahtu klubs” esošo jahtu ostu infrastruktūru Liepājā un Klaipēdā apsaimnieko tikai no pagājušā gada, uzsver Liepājas ostas aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis.
Klaipēdas Jahtu ostā, kas atrodas blakus Jūras muzejam, ir jaunas piestātnes, mols un iespēja uzņemt aptuveni 65 jahtas. Esošā infrastruktūra izbūvēta 2011. gadā, piesaistot aptuveni 5 milj. euro no ES struktūrfondiem. “Klaipēdas Jahtu kluba” direktors Gedeminas Meškauskas uzsver, ka tā ir liela priekšrocība, tomēr vēl līdz sezonai daudz kas esot jāpaveic, t.sk. viesnīca ar 40 numuriem, kā arī infrastruktūra dažādām atpūtas iespējām. Tāpat Gedeminas Meškauskas norādīja, ka jahtsmeņi ceļojot pa Baltijas jūras, dodas no vienas ostas uz citu un tā kā Liepājas un Klaipēdas ostas ir blakus, tad visticamāk jahtas piestās abās ostās un izveidotā sadarbība un informācijas apmaiņa tad lieti noderēšot.
Liepājas Jahtu osta atrodas pašā pilsētas centrā un tā jau vairākus gadus var lepoties ar Zilo karogu, kas uzliek arī pienākumu rūpēties par infrastruktūras attīstību un laba servisa nodrošinājumu. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde jau tuvāko gadu laikā plāno paplašināt Jahtu ostu, uzlabojot arī servisu un infrastruktūru. Atšķirībā no Klaipēdas Jahtu kluba, kas par prioritāti ir noteicis piestātņu iznomāšanu uz ilgāku laika periodu, Liepājas jahtu osta aktīvi strādā vasaras sezonā, piesaistot jahtas, kas ceļo pa Baltijas jūru. Liepājas Jahtu centrs ar katru gadu uzņem arvien vairāk jahtu no dažādām valstīm. 2015. gadā Liepāju apmeklēja 330 jahtas.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30