Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Ķīnas uzņēmēji iepazīst un novērtē Liepājas SEZ un ostas iespējas
01. decembris, 2015
Šodien, 1. decembrī, iepazīšanās vizītē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē un Liepājas ostā viesojās Ķīnas uzņēmēju delegācija, kas šobrīd veiksmīgi darbojas Baltkrievijā un īsteno projektu “Jaunais Zīda ceļš”. Ķīnas uzņēmējiem bija interese par tālāku loģistikas virzienu attīstību.
Šobrīd Baltkrievijā tiek īstenots Ķīnas – Baltkrievijas kopprojekts – industriālais parks un loģistikas centrs “Lielais akmens” 90 km2 platībā netālu no Minskas lidostas. Viens no projekta attīstītājiem ir “China Merchants Group” un kā atzina tās direktoru padomes loceklis HU ZHENG, tad Baltkrievijai nav ostas, kas nepieciešama, lai tālāk attīstītu loģistikas virzienus un tieši tādēļ šobrīd notiek iepazīšanās ar Latvijas ostām, t.sk. Liepāju.
Projektā aktīvi iesaistījusies ir arī Lietuva, kas tradicionāli kravām no Baltkrievijas nodrošina piekļuvi Baltijas jūrai, izmantojot Klaipēdas ostu, tomēr gan Ķīnas, gan Baltkrievijas uzņēmēji un amatpersonas vēlējās iepazīties arī ar Latvijas ostu piedāvājumu. Kā tikšanās laikā norādīja “China Merchants Group” direktoru padomes loceklis HU ZHENG, tad iepriekš neesot bijusi informācija par Liepājas ostu un tās piedāvājumu, uzsverot, ka ir apmierināts ar redzēto Liepājā – atzinīgi novērtējot infrastruktūru, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas piedāvāto nodokļu politiku - “Mēs esam atvērti ekonomiskai sadarbībai nākotnē un turpināsim izpēti.”
Kā pēc tikšanās uzsvēra Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks GUNTARS KRIEVIŅŠ, tā bija tikai pirmā iepazīšanās vizīte, bet pozitīvs signāls ir tas, ka tik liela industriālā parka un loģistikas centra būvniecība notiek tepat salīdzinoši netālu Baltkrievijā, bet Liepājas speciālajai ekonomiskajai zonai un Liepājas ostai vienmēr ir veidojusies laba sadarbība ar Baltkrievijas uzņēmējiem, kas nozīmē vien to, ka jāturpina virzīt jautājums par dzelzceļa tarifu politiku, kas ļautu palielināt konkurētspēju ar Klaipēdas ostu.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30