Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Paraksta sadarbības memorandu ar Ukrainas ostu pārvaldi
26. novembris, 2015
Konferences “Ostas diena – drošība un aizsardzība” ietvaros, šodien, 26. novembrī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš un Ukrainas ostu pārvaldes viceprezidents Vjačeslavs Voronojs parakstīja sadarbības memorandu, kas paredz pieredzes apmaiņu, sadarbību, palīdzot Ukrainas ostām organizēt darbu atbilstoši starptautiskajiem normatīvajiem dokumentiem.
Ukraina ir noslēgusi asociācijas līgumus ar Eiropas Savienību un līdz ar to Ukrainas ostu pārvalde vēlas savu darbību organizēt atbilstoši starptautiskajiem normatīvajiem dokumentiem, izveidojot vienotu ostu režīmu. Kā uzsvēra Ukrainas ostu pārvaldes viceprezidents Vjačeslavs Voronojs – esam ceļa sakumā un mums vēl daudz, kas jāpaveic. Jau vairākkārt esam viesojušies Lietuvas un Latvijas ostās, kur esam guvuši pieredzi un redzējuši daudz noderīga un vērtīga.
Arī Liepājas osta pilnvērtīgi savas darbību atjaunoja pēc turpat 40 gadu pārtraukuma 1994. gadā, kad bija daudz jāmācās un jāveido pilnīgi jauna ostas darbības, aizsardzības un drošības sistēma. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš, norādīja, ka Liepājas ostai ir sava pieredze gan vienotas caurlaižu sistēmas, gan videocentra izveidē, ikdienā saskaņā ar ostas režīma noteikumiem kontrolējot personu, transportlīdzekļu, kravu un preču iekļūšana, izkļūšanu un kustību ostas teritorijā un uz ostā stāvošiem kuģiem – esam gatavai dalīties ar savu pieredzi, dodot iespēju Ukrainas ostas pārstāvjiem jau nākamgad smelties pieredzi pie mums.
Konferencē “Ostas diena – drošība un aizsardzība” piedalījās visu atbildīgo valsts institūciju un Liepājas ostas kompāniju pārstāvji. Bija arī viesi no Rīgas, Ventspils un Klaipēdas ostām. Ja Rīgas Brīvostas pārvaldes Ostas policijas iekšējā drošības dienesta vadītājs Andris Purmalis atzina, ka Rīgas ostā līdzīgas konferences un pieredzes apmaiņas drošības un aizsardzības jautājumos notiek jau devīto gadu un sveica Liepājas ostu, ka tā ir uzsākusi diskusiju starp atbildīgām institūcijām un ostas kompānijām, tad Klaipēdas ostas pārstāvis Aleksandrs Kaupas, atzina, ka būs jādomā par līdzīgu pasākumu organizēšanu Klaipēdā.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde arī turpmāk plāno rīkot konferences un apmācības, lai skaidrotu drošības jautājumus un pilnveidotu savstarpējo sadarbību starp atbildīgām institūcijām un ostas kompānijām.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30