Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas SEZ pārvalde piedalījās vienā no visstraujāk augošajām Vidusāzijas izstādēm -“TransUzbekistan” Taškentā, Uzbekistānā
16. novembris, 2015
Šogad jau 12. reizi Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā norisinājās starptautiskā transporta un loģistikas izstāde “TransUzbekistan”, kur piekto gadu pēc kārtas piedalījās arī Liepājas SEZ pārvaldes pārstāvji, akcentējot Liepājas ostas kravu pārvadājumus un SEZ darbības priekšrocības.
Izstādes atklāšanas ceremonijā no Latvijas puses piedalījās Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Edgars Bondars, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (turpmāk tekstā – VARAM) ministrs Kaspars Gerhards un Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis.
Latvijas nacionālā stenda ietvaros, kopā ar Liepājas SEZ pārvaldi, izstādē piedalījās VAS “Latvijas Dzelzceļš”, SIA “LDz Cargo” un SIA “LDz Cargo Loģistika”, Rīgas brīvostas pārvalde, Ventspils brīvostas pārvalde, SIA L-Ekspresis”, kā arī vairākas ekspeditoru kompānijas, tai skaitā – SIA “A&A Logistic”, SIA “Quinto Logistics”, SIA “DB Schenker” Latvijas pārstāvniecība, SIA “Alpa Centrums”, SIA “Ardena Transport” un citi uzņēmumi.
Uzbekistāna ir viena no Latvijas nozīmīgākajiem sadarbības partneriem Centrālāzijas reģionā. Pēc Latvijas Bankas datiem, 2015.gada 1.pusgada rezultāti liecina, ka Latvijas un Uzbekistānas kopējais preču tirdzniecības apgrozījums ir samazinājies par ~23%, tādēļ dalība starptautiskajās izstādēs ir viens no pasākumu kompleksiem, meklējot jaunus sadarbības partnerus un attīstot sadarbības iespējas.
Paralēli izstādei, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (turpmāk tekstā – LIAA) organizēja Latvijas uzņēmēju tirdzniecības misiju Taškentā. Latvijas – Uzbekistānas biznesa foruma ietvaros tika prezentētas Latvijas un Uzbekistānas biznesa attīstības iespējas un akcentēti sadarbības aspekti.
Liepājas SEZ pārvaldes pārstāvji atzīmēja, ka izstāde ir būtiski augusi no organizatoriskā viedokļa un, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tā ir kļuvusi lielāka un daudzpusīgāka. Izstādē kopumā piedalījās >50 uzņēmumi no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas, Vācijas, Francijas, Turcijas, Irānas, Kazahstānas, Ķīnas, Korejas, ASV un organizētājvalsts - Uzbekistānas. Jāatzīmē, ka Latvija bija vispārstāvētākā valsts izstādē.
Liepājas SEZ pārvaldes dalība izstādē tika realizēta sadarbībā ar LIAA atbalstu, projekta "Ārējo tirgus apgūšana-ārējais mārketings" ietvaros.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30