Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Tuvāko stundu laikā likvidēs piesārņojumu Tirdzniecības kanālā
04. novembris, 2015
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes un Liepājas ostas Kapteiņdienesta darbinieki konstatēja nelielu naftas piesārņojumu Tirdzniecības kanālā pie 80. piestātnes. Nekavējoties par notikušo tika ziņots Ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) un Liepājas Reģionālajai vides pārvaldei. Ir noskaidrota piesārņojuma izcelsme, norobežota naftas produktu izplatība un tuvāko stundu laikā tiks savākti noplūdušie naftas produkti.
VUGD Liepājas brigādes darbinieki nekavējoties notikuma vietā izvilka absorbējošās bonas, bet mirkli vēlāk norobežojošās bonas. Kā pastāstīja VUGD Liepājas brigādes komandieris Romāns Andrijausks, svarīgākais ir norobežot naftas produktu izplatību, kas arī ir izdarīts.
Notikuma vietā strādāja arī VVD Liepājas reģionālās vides pārvaldes inspektori, lai novērtētu piesārņojuma lielumu un kaitējumu videi, kā arī noskaidrotu izcelsmes avotu. Liepājas reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors Ivars Reinis apstiprināja, ka piesārņojums ir neliels un pēc naftas produktu plēves izplatības un biezuma, ir konstatēts, ka ūdenī nokļuvis aptuveni 600 grami dīzeļdegvielas. Tāpat tika noskaidrots, ka noplūde notikusi bunkurējot zem Lietuvas karoga kuģojošo motorjahtu “Omega”, ko atzina arī tās kapteinis. VVD Liepājas reģionālā pārvalde turpina noskaidrot notikušā apstākļus, t.sk. kāpēc netika ziņots par noplūdi.
Kā pastāstīja Liepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs, tuvākajā laikā ieradīsies Liepājas ostas naftas produktu savācējkuģis “Gunta”, kas savāks noplūdušo dīzeļdegvielu un piesārņoto ūdeni. Pēteris Gudkovs arī apstiprināja, ka piesārņojums neliels un tiks likvidēts tuvākajā laikā.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30