Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas SEZ pārvalde meklē partnerus Ķīnā
19. oktobris, 2015
No 14.-16.oktobrim Ķīnas pilsētā Šeņžeņā norisinājās Āzijas vadošā transporta un loģistikas izstāde CILF 2015 (China (Shenzhen) International Logistics and Transportation Fair). Izstāde šogad tika organizēta jau 10.reizi un pirms izstādes tika prognozēts, ka tajā piedalīsies vairāk kā 1200 izstādes dalībnieku no vairāk nekā 30 valstīm, piesaistot vairāk nekā 80 000 apmeklētāju no vairāk kā 60 valstīm.
Izstādes tematika ir ļoti plaša – transporta un loģistikas pakalpojumi, autotransports, avio transports, ostu pakalpojumi un aprīkojums, starptautiskā tirdzniecība, loģistikas parki, specializētais tehniskais aprīkojums, noliktavu saimniecība utml.
Latvijai Ķīna ir saistoša partnervalsts, jo īpaši vēlme ir attīstīt sadarbību transporta un loģistikas jomā. Arī pašai Ķīnai svarīga savas ekonomikas aktivizēšana un tā ir atvērta jaunu tirdzniecības ceļu ar Eiropu veidošanai un attīstīšanai, kas bieži tiek saukts arī par “jauno Zīda ceļu”. Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma, Ķīna 2014.gadā ieņēma 13.vietu Latvijas ārējo tirdzniecības partneru vidū. Galvenās eksporta preces no Latvijas uz Ķīnu bija koksne un tās izstrādājumi, metāli un to izstrādājumi, mašīnas un mehānismi, kā arī minerālie produkti (kūdra). Šo kravu grupu eksportam caur Liepājas ostu uz Ķīnu būtu vērā ņemams potenciāls.
Liepājas SEZ pārvalde šajā izstādē piedalās jau vairākus gadus. Šogad Latviju pārstāvēja arī Latvijas dzelzceļš, LDZ Cargo, Rīgas brīvostas pārvalde, Ventspils brīvostas pārvalde un SIA “Quinto logistics”.
Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas pārvalde izstādē piedalījās ar LIAA projekta "Ārējo tirgus apgūšana-ārējais mārketings" atbalstu.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30