Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas SEZ pārvalde piedalījās Baltkrievijas Transporta nedēļā
11. oktobris, 2015
Laika posmā no 6. līdz 8.oktobrim, Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā tika organizēta “Baltkrievijas transporta nedēļa”, kuras iniciatore ir Baltkrievijas Transporta un komunikāciju ministrija. Transporta nedēļas ietvaros tika organizētas dažādas izstādes un pasākumi, tai skaitā izstāde “Transports un loģistika `2015” un ar to saistīta konference, kurā piedalījās arī Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas pārvalde.
Baltkrievijas transporta nedēļa ieņem nozīmīgu lomu Baltkrievijas un reģiona transporta un loģistikas attīstības veicināšanā, inovāciju un investīciju piesaistē un nodrošina starptautisko pārvadājumu kravu apgrozījumu pieaugumu. Arī Latvijai Baltkrievijas Republika ir nozīmīgs sadarbības partneris- tradicionāli preces no Baltkrievijas veido 20% no Latvijas kopējā tranzīta apjoma.
Specializētā izstāde “Tranports un loģistika” šogad norisinājās 9. reizi, piesaistot vairāk kā 200 izstādes dalībniekus. Izstādē pārstāvētās dalībvalstis bija Baltkrievija, Latvija, Lietuva, Krievija, Polija, Kazahstāna, Vācija, Austrija un citas Eiropas valstis.
Izstādes dalībnieku vidū bija transporta-loģistikas centri, ostu pārvaldes, NVS valstu dzelzceļu pārstāvji, dažādi transporta un loģistikas pakalpojumu sniedzēji. Latvijas Nacionālajā stendā kopā ar LSEZ pārvaldi tika pārstāvēts arī Latvijas dzelzceļš, LDZ Cargo, Rīgas brīvostas pārvalde, Ventspils brīvostas pārvalde.
Izstādes laikā LSEZ pārvalde iepazīstināja tās apmeklētājus ar Liepājas ostas priekšrocībām un uzņēmumiem, kas tajā darbojas, kā arī informēja par iespējām attīstīt biznesu SEZ teritorijā. Šobrīd Liepājas ostas un Baltkrievijas uzņēmumu sadarbības rezultātā caur ostu tiek transportētas dažāda veida kravas, īpaši uzverot RO-RO kravas un biokurināmo.
Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas pārvalde izstādē piedalījās ar LIAA projekta "Ārējo tirgus apgūšana-ārējais mārketings" atbalstu.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30