Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
No Liepājas ostas eksportēs augstvērtīgu koksnes šķeldu
08. oktobris, 2015
Sadarbojoties divām Liepājas osta kompānijām – LSEZ SIA “Laskana” un LSEZ SIA “Ekers Stividors LP”, šodien, 8. oktobrī Liepājas ostā ienāca panamax klases kuģis “Jobst Oldendorff”, lai iekrautu un vestu uz Turciju ~ 100 tūkst. m augstvērtīgas koksnes šķeldas, kas ražota no bērza papīrmalkas. Tā būs līdz šim lielākā koksnes šķeldas krava, kas iekrauta vienā kuģī, Liepājas ostā.
Koksnes šķeldu no bērza papīrmalkas, turpat, ostas 44. piestātnē LSEZ “Laskana” ražo jau otro nedēļu. Kā pastāstīja LSEZ SIA ”Laskana” ražošanas direktors Ojārs Zeme, uzņēmums ir uzsācis jaunu projektu un gatavojas nosūtīt uz Turciju pirmo kravu ar augstvērtīgu un kvalitatīvu koksnes šķeldu, kas tiks izmantota kokskaidu plātņu ražošanā.
Projekta īstenošanā izveidojusies veiksmīga sadarbība ar LSEZ SIA “Ekers stividors LP”, kas apsaimnieko 44.dziļūdens piestātni Liepājas ostas Brīvostā, jo pie “Laskanas” piestātnēm panamax klases kuģi nevar piestāt un ekonomiski izdevīgāk ir noteikto apjomu vest ar vienu lielu kuģi, nevis vairākiem maziem. LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” komercdirektors Igors Matvejevs atzīst, ka tā uzņēmuma ir jauna pieredze. Lai iekrautu kuģī šķeldu, no Rīgas ostas ir atvesta īpašā tehnika un plānots, ka ~100 tūkst. m3 jeb ~30 tūkst. tonnu koksnes šķeldas iekraus nedēļas laikā.
Koksnes šķeldas ražošana no bērza papīrmalkas LSEZ SIA “Laskana” ir jauns produkts. Līdz šim uzņēmums no kokmateriālu atgriezumiem ražoja kurināmo šķeldu, ko eksportēja uz Skandināvijas valstīm. LSEZ SIA ”Laskana” ražošanas direktors Ojārs Zeme norādīja, šobrīd tiek gatavota nosūtīšanai pirmā krava, bet tālāka sadarbību noteiks vairāki faktori – vai klients būs apmierināts ar šķeldas kvalitāti un kādas būs izmaksas un ieguvumi.
Informācijai:
Panamax klases kuģis
“Jobst Oldendorff”
Garums
199,9 m
Platums
32,2 m
DW
61 122 t
Karogs
Malta
Nākamā osta
Diliskelesi (Turcija)
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30