Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas SEZ pārvalde piedalījās izstādē “Transit Kazakhstan”
22. septembris, 2015
Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas pārvalde laika posmā no 16. līdz 18. septembrim piedalījās starptautiskajā transporta un loģistikas izstādē “Transit Kazakhstan”. Izstāde šogad tika organizēta jau 19. reizi un šogad izstādes norises vieta bija Kazahstānas pilsēta – Almata.
“Transit Kazakhstan” ir viena no transporta un loģistikas izstāžu līderēm reģionā, katru gadu piesaistot dalībniekus un izstādes apmeklētājus no Kazahstānas reģioniem, Āzijas, NVS un citām valstīm. Šogad kopumā izstādē piedalījās130 kompānijas no 14 valstīm: Kazahstānas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Vācijas, Francijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Gruzijas, Uzbekistānas, Ķīnas un ASV.
Jāatzīmē, ka pēdējos gados šajā izstādē Latvija ir viena no pārstāvētākajām valstīm un arī šogad liela daļa kompāniju bija apvienojušās vienotā Latvijas Nacionālajā stendā. Latviju pārstāvēja arī VAS “Latvijas dzelzceļš”, SIA “LDZ Cargo”, Latvijas Jūras administrācija, Rīgas brīvostas pārvalde, Ventspils brīvosta, dažādi sauszemes kravu pārvadātāji un citi uzņēmumi.
Liepājas SEZ pārvaldes mērķis izstādē bija informēt tās dalībniekus par Liepājas ostas uzņēmumu piedāvātajiem pakalpojumiem un uzņēmējdarbības iespējām Speciālajā ekonomiskajā zonā. Kazahstāna un citas Vidusāzijas valstis ir nozīmīgs tirgus partneris LSEZ kompānijām, īpaši izceļot lauksaimniecības kravas, kuras tiek transportētas, izmantojot Liepājas ostas pakalpojumus.
Paralēli izstādei, norisinājās apaļā galda diskusijas, kuras organizēja Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra (LIAA). Diskusiju un tikšanās laikā Latvijas tranzīta, transporta un loģistikas uzņēmumiem tika dota iespēja tikties ar potenciālajiem klientiem Kazahstānā. Diskusijas dalībniekus sveica arī Latvijas vēstnieks Kazahstānā Juris Maklakovs.
Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas pārvalde izstādē piedalījās ar LIAA projekta "Ārējo tirgus apgūšana-ārējais mārketings" atbalstu.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30