Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal Ltd” iepazīstina ar termināla darbu
16. septembris, 2015
Šā gada 15. septembrī LSEZ SIA “Liepajas Bulk Terminal Ltd” vēra durvis iedzīvotājiem, lai iedzīvotājiem parādītu kā darbojas termināls, kā norit graudu pieņemšana un iekraušana kuģī, informējot arī par pasākumiem, kas ir jau veikti un arī turpmāks tiks īstenoti, lai maksimāli samazinātu graudaugu putekļu nokļūšanu ārpus termināla.
Uz LSEZ SIA “Liepajas Bulk Terminal Ltd” bija ieradušies aptuveni 50 cilvēku – gan tuvējo daudzīvokļu māju iedzīvotāji, gan vienkārši interesenti, kas vēlējās apskatīties kā darbojas ostas termināls, jo ikdienā tas nav iespējams. Bija arī divi jaunieši, kas tikšanos izmantoja, lai tiktos ar uzņēmuma vadību un pārrunātu darba iespējas terminālā.
Kā uzsvēra LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal Ltd” valdes loceklis Juris Matvejs, šobrīd terminālā ir ļoti aktīvs darba periods – ir sākusies graudaugu sezona un valda liela rosība. Ikdienas ierodas vairāk kā simts smagās automašīnas, kas atved zemnieku izaudzētos graudus, kas tiek laboratorijā pārbaudīti, uzkrāti noliktavās, bet vēlāk krauti kuģos un vesti uz visdažādākajām pasaules valstīm. Tā, piemēram, šobrīd handysize klases kuģī “Arklow Spray”, kas kuģo zem Īrijas karoga, tiek iekrauti Latvijā izaudzēti graudi. Plānots uzņemt kravu ~ 31,5 tūkst. tonnas.
Tuvējo māju iedzīvotāji īpaši interesējās kādi pasākumi ir veikti, la mazinātu putekļu nokļūšanu ārpus termināla, jo īpaši valdošo rietumu vēju ietekmē. Termināla vadītājs Juris Matvejs apstiprināja, ka terminālam ir svarīgi vides jautājumi un tas ar izpratni izturas pret iedzīvotājiem, kas dzīvo termināla tuvumā.
Juris Matvejevs, LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal Ltd” valdes loceklis: “Īstenojam pasākumu kopumu, lai maksimāli mazinātu putekļu nokļūšanu ārpus termināla. Piemēram, tehnoloģiskā transportieru sistēma ir noslēgta, kas praktiski nepieļauj putekļu izplatīšanos, bet vietās, kur kravas tiek pārvietotas no vienas transportieru lentes uz otru darbojas aspirācijas (putekļu nosūkšanas) sistēmas. Arī noliktavu izvietojums un augstums ir projektēts un būvēts tā, lai terminālu maksimāli norobežotu no tuvumā esošajām dzīvojamajām mājām, bet pretī 51.A piestātnei būvējam speciālu 24 m augstu aizsargsienu. Līdz šā gada novembra beigām ar aspirācijas iekārtām aprīkos arī abus dzelzceļa vagonu izkraušanas mezglus un kravu pārkraušanas piltuves.”
Atvērto durvju dienā LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal Ltd” piedalījās arī Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes vides aizsardzības speciālists Kaspars Poņemeckis, kas arī no savas puses apliecināja, ka sekos līdzi kā termināls ievēro vides prasības.
LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal Ltd” savu darbību ostas 51. un 51.A piestātnē īsteno saskaņā ar Liepājas Reģionālās pārvaldes 2010. gada 21. oktobrī izsniegto darbības atļauju, kas izsniegta balstoties uz detalizētu darbības aprakstu, ko pēc termināla izpētes sagatavojuši sertificēti speciālisti. Liepājas reģionālā vides pārvalde veic regulāras pārbaudes, vai termināls strādā atbilstoši izsniegtās atļaujas prasībām, bet pēc Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes iniciatīvas, vienu no trīs Latvijā esošajām putekļu monitoringa stacijām ir novietojusi blakus LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal Ltd” Brīvostas ielas. Tuvākajā laikā dati par putekļu daudzumu tiešsaistē būs pieejami Valsts vides dienesta mājas lapā www.vvd.gov.lv.
LSEZ SIA “Liepajas Bulk Terminal Ltd” savu darbību Liepājas ostā uzsāka 2005. gadā, pakāpeniski izbūvējot terminālu - slēgtas noliktavas un silosus ar kopējo ietilpību 140 000 tonnas, tehnoloģisko lenšu transportieru sistēmu ~1,5 km garumā un ~ 2 km garu dzelzceļa pievadu ar vairākām izkraušanas vietām.
Papildus informācija
1.
Uzstādīto esošo aspirācijas sistēmu kopējas izmaksas ~ 50 000 EUR.
2.
Līdz 2015.gada beigām ieplānoto aspirācijas sistēmu uzstādīšana izmaksās ~100 000 EUR.
3.
2016. gadā plānoto aspirācijas sistēmu uzstādīšana ~ 150 000 EUR.
4.
Visi SIA LSEZ “Liepaja Bulk Terminal Ltd” terminālā strādājošie darbinieki regulāri iziet medicīniskas pārbaudes. Termināla darbības 10 gadu laikā nevienam darbiniekam nav konstatēta elpošanas ceļu profesionāla saslimstība.
Uzziņai
LSEZ SIA "Liepaja Bulk Terminal ltd" darbības rādītāji (2014. gada dati)
Darbinieku skaits
237
Samaksātie nodokļi
EUR 1 154 982,32
Investīcijas
EUR 898 520,00
Apgrozījums
EUR 15 948 985,00
Eksports
EUR 6 677 955,00
Kravu apgrozījums
2 025 560,05 t
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30