Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Būvēs loģistikas centrus un jaunu ražotni
07. decembris, 2016
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde nolēma slēgt trīs ilgtermiņa zemes nomas līgumu - ar AS “UPB” par Loģistikas centra būvniecību Dūņu ielā, ar SIA “iCotton” par jaunas ražotnes izveidi Pulvera ielā un ar SIA “EURO DK” par noliktavas būvniecību Satiksmes ielā.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš atzīst, ka 2016.gada pēdējais ceturksnis ir bijis ļoti aktīvs. Uzņēmēji interesējas gan par esošo ražošanas un loģistikas uzņēmumu paplašināšanos, gan par jaunu izveidi. Kopējā iznomātā platība ir 3 hektāri. Tāpat slēgti nomas tiesību rezervācijas līgumi par kopējo platību - 18 hektāri, kuros uzņēmējiem viena gada laikā ir jāizstrādā tehniskie projekti būvniecībai. Tā kā rezervācijas laikā ir jāmaksā gan nomas maksa, gan jāiemaksā drošības nauda, tas ir nopietns signāls tam, ka uzņēmumi nopietni plāno veikt investīcijas, un attīstīt ražošanu Liepājā.”
UPB holdings ir viens no vadošajiem industriālajiem koncerniem Latvijā, kas jau 25 gadus veiksmīgi darbojas gan Latvijas, gan ārvalstu tirgos. UPB pamata darbības nozares ir būvkonstrukciju projektēšana, ražošana, būvuzņēmējdarbība, montāža, tirdzniecība un serviss. UPB jau iepriekš skaidroja, kapēdējos gados holdings ir strauji attīstījies, ievērojami palielinot ražošanas apjomus, kas ir radījis nepieciešamību pēc papildus platības. UPB Meldru ielas industriālajā teritorijā plāno būvēt loģistikas centru, kas nodrošinātu gan iekšējās loģistikas prasības, gan nākotnē arī ārējās.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde nolēma slēgt ar AS “UPB”, nekustamā īpašuma Dūņu ielā 9, Liepājā (platība 13 668 m2), ilgtermiņa nomas līgumu uz 30 gadiem, būvprojekta “Loģistikas komplekss Dūņu ielā 9, Liepājā” realizēšanai, kā arī apsaimniekošanai un komercdarbības veikšanai. Plānots, ka būvniecība jāpabeidz līdz 2019. gada 31. decembrim.
Atgādināsim, ka AS “UPB” 2015. gada 17. novembrī noslēdza ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi nomas tiesību rezervēšanas līgumu uz gadu. Tā ir ierasta prakse, ka uzņēmējs sākotnēji slēdz nomas tiesību rezervēšanas līgumu uz periodu līdz vienam gadam, lai būtu iespēja veikt nepieciešamos izpētes un sagatavošanās darbu būvprojekta uzsākšanai, norāda Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš, uzsverot, ka bieži vien uzņēmēji nomas līguma rezervēšanas līguma prasības izpilda ātrāk un nav nekādu šķēršļu ilgtermiņa nomas līguma slēgšanai.
Arī SIA “iCotton” 2016. gada 28. jūlijā noslēdza nomas tiesību rezervēšanas līgumu, kurā noteiktās prasības izpildīja un līdz ar to Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde, 5. decembra valdes sēdē apstiprināja noslēgto ilgtermiņa nomas līgumu ar SIA “iCotton” par būvprojekta “Kokvilnas šķiedras auduma izstrādājumu ražošanas rūpnīca” realizēšanu, apsaimniekošanu un komercdarbības veikšanu Pulvera ielā 4A, Liepājā. Plānotās investīcijas 2,5 milj. euro.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde, izskatot SIA “EURO DK” iesniegtos dokumentus un izvērtējot paveikto nekustamā īpašuma nomas tiesību rezervēšanas līguma darbības laikā, nolēma iznomāt nekustamo īpašumu Satiksmes ielā 6, Liepājā noliktavas būvniecībai. Vienlaikus Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde nolēma piešķirt SIA “EURO DK” Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu. Uzņēmuma pamatdarbība ir elektronisko ierīču, telekomunikāciju iekārtu un to daļu vairumtirdzniecība. No 2016. gada 15. decembra līdz 2019. gada 31. decembrim plānotās investīcijas ir 1,14 milj. eiro, nodrošinot jau 2017. gadā 21 darbavietu ar vidējo algu 1310,00 eiro.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30